Przy Emirates Stadium szykuje się prawdziwa rewolucja – angielska prasa informuje, iż po sezonie Klub z północnego Londynu miałoby opuścić aż dziewięciu graczy! Są wśród nich: Tomas Rosicky, Mathieu Flamini, Kieran Gibbs, David Ospina, Olivier Giroud, Alex Oxlade – Chamberlain, PertMertesacker, Mathieu Debuchy oraz Mikel Arteta.

Jeżeli chodzi o Flaminiego, Rosicky’ego, Artetę czy Gibbsa – te nazwiska pojawiały się już dosyć często, jeżeli chodzi o zawodników, którzy po sezonie mieliby opuścić Ashburton Grove. Nowością są za to spekulacje łączącą pozostałą piątkę z odejściem – szczególnie mogą szokować doniesienia związane z najlepszym strzelcem Arsenalu Olivierem Giroud.

Narastają wątpliwości, czy Arsene Wenger będzie menadżerem Arsenalu w kolejnym sezonie. Jeżeli Kanonierom po raz kolejny nie uda się zdobyć mistrzowskiego tytułu, czeka ich wietrzenie składu.

Chamberlainowi do końca kontraktu pozostało 2,5 roku, a ogromne zainteresowanie jego osobą wykazują chociażby Liverpool czy Manchester United. Mertesackerowi, który latem skończy 32 lata, kontrakt wygasa w 2017 roku i jest to ostatnia okazja, aby choć odrobinę na nim zarobić. David Ospina natomiast będzie szukać drużyny, która pozwoli mu na regularniejsze występy w pierwszym składzie.

Dziwnie wygląda sprawa Giroud – francuski napastnik niedawno podpisał nowy kontrakt z Kanonierami, lecz drastyczny spadek formy po nowym roku, może skłonić byłego gracza Montpellier do powrotu na ojczyste tereny.

Gibbs oraz Debuchy stracili swoje miejsce w pierwszym składzie, co każe Arsenalowi zastanowić się nad możliwością ich sprzedaży – na tych zawodnikach wszak Klub wciąż może jeszcze sporo zarobić. Kontrakty obu zawodników wygasają odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

Arsenal zamierza wzmocnić zdecydowanie swój środek pola – po styczniowym transferze Mohameda Elneny’ego, Klub mają zasilić gracze o wiele mocniejszych nazwiskach.

Flamini chciałby podpisać nowy kontrakt, lecz włodarze Kanonierów nie chcą się na to zgodzić. Umowa francuskiego pomocnika wygasa po sezonie.

Komentarze

komentarze