Emocjonalne pożegnanie kapitana Arsenalu znajdzie się w programie meczowym dzisiejszego spotkania z Aston Villą. Jeśli Hiszpan pojawi się dzisiaj na boisku, będzie to jego ostatni mecz z Armatką na piersi.

„Planowanie tego listu było dla mnie dość emocjonalne, ponieważ to ostatni raz, kiedy zwracam się do Was jako zawodnik Arsenalu.”

„Moim następnym krokiem będzie podjęcie decyzji na temat tego, co chcę robić. Mam kilka otwartych możliwości i mam bardzo jasną wizję tego, co chcę zrobić, ale nie będę teraz o tym rozmawiał. Powiem, że jestem podekscytowany przyszłością. Kocham grę i nie mogę żyć bez piłki nożnej.”

Mikel Arteta dołączył do Arsenalu w 2011 roku i opowiada o swoim pobycie w klubie w samych superlatywach.

„Dla mnie marzeniem było przyjście tutaj, ponieważ zawsze podziwiałem ten klub. Mój debiut w klubie był czymś wyjątkowym.”

„Byłem tak szczęśliwy i zaszczycony z bycia częścią tego klubu. Kiedy masz szansę wejść po tych schodach na Wembley i podnieść trofeum, to niewiarygodne.”

„Arsenal był moim ulubionym klubem w Anglii, od kiedy byłem dzieckiem. Zostanie kapitanem i dzielenie się tymi miłymi chwilami, przez które przeszliśmy razem, było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Mam nadzieję, że ktokolwiek zastąpi mnie w roli kapitana, będzie starał się utrzymać wartości tego klubu, ponieważ to coś, co podtrzymuje nas w dłuższej perspektywie czasu.”

34-latek darzy dużym uznaniem Arsene’a Wengera, nadmieniając niektóre wzloty i upadki z menadżerem, ale opowiada o Francuzie z ogromnym szacunkiem. Mówi także o Tomasie Rosickym i Mathieu Flaminim, którzy także latem opuszczą klub.

„Chciałbym podziękować wszystkim za sposób, w jaki mnie wspierali przez cały pobyt tutaj. To był ogromny zaszczyt, przywilej i mogę tylko obiecać, że dałem z siebie wszystko.”

„Zawsze będę dumny z tego, że udało mi się pomóc dać kibicom kilka trofeów, na które długo czekali. Wygranie FA Cup dwa razy z rzędu było wyjątkowe, ale dla mnie to za mało jak na taki klub. To nie powinno być ambicją.”

„Mam nadzieję, że nowe pokolenie popchnie ten klub dalej i zostaną tutaj wspaniałymi liderami i bohaterami.”

Dziękujemy za wszystko Mikel i życzymy powodzenia!

Arteta.

Komentarze

komentarze