Chociaż menadżer Arsenalu przyzwyczaił nas do tego, że nie jest skory do wydawania dużej ilości pieniędzy podczas okna transferowego, to od kilku sezonów zaczyna się to zmieniać.

W tym roku ledwo okres transferowy się rozpoczął, a do ekipy The Gunners przybyło dwóch nowych zawodników i co więcej, został pobity rekord transferowy z 2013 roku. W wywiadzie dla Arsenal Player, Wenger przyznał, że jest bardzo zadowolony z szybkości i intensywności tegorocznych transakcji.

“To zaleta, ponieważ rozpoczynasz nowy sezon i masz wiedzę o graczach, tym jak ich zintegrować i przygotować to wszystko jak najlepiej – generalnie myślę, że to ogromna przewaga.”

“Niestety, nie tylko my decydujemy o tempie rynku transferowego.”

“Jeśli rozejrzysz się dookoła, to niewiele się działo od początku otwarcia transferów, ale na pewno dużo stanie się w ostatniej części, zwłaszcza w ostatnich dwóch tygodniach, a nawet w ostatnim.”

Ostatni cytat oczywiście odnosi się do całego rynku, ale może ma to jakieś drugie dno i Arsène Wenger chce nas czymś zaskoczyć w drugiej połowie sierpnia. Czas pokaże, ale chyba nikt z nas nie miałby nic przeciwko.

Komentarze

komentarze