Aktualności

Kibice chcą zobaczyć stary dobry Arsenal

W lipcu kibice zorganizowali akcję, która miała nakłonić Stana Kroenke do działań transferowych, kiedy pojawiły się zakupy satysfakcjonujące fanów Kanonierów sytuacja przycichła. Obecnie Arsenal zajmuje ósme miejsce w tabeli, tracąc osiem punktów do czwartej pozycji dającej upragniony powrót do Ligi Mistrzów, a sytuacja w klubie robi się coraz bardziej napięta.

Wiele grup kibiców Arsenalu uważa, że radykalne działania są konieczne aby zmienić kierunek okrętu, który zmierza wprost na górę lodową.

“Wydaje się, że klub jest pozbawiony steru i unosi się bez celu, niepewny swojej przyszłości”.

Tak sytuacje w klubie ocenia jedna z grup fanów Arsenalu, pod której petycją znalazło się aż 120 tyś. podpisów.

Kroenke po raz pierwszy zainwestował w klub z północnego Londynu w 2007 roku, a większościowym udziałowcem stał się w 2011 roku. Kanonierzy nie zdobyli mistrzostwa od czasów The Invincibles, a największymi sukcesami za czasów Amerykanina są puchar Anglii w 2014, 2015 i 2017.

Grupy kibiców stwierdziły, że chociaż kwestie poruszone w liście nie zniknęły to sprawą nadrzędną w tym momencie jest uporządkowanie sytuacji w zespole i znalezienie odpowiedniej osoby, która byłaby w stanie poprowadzić zespół.

“Dopóki klub, a zwłaszcza kierownictwo wyższego szczebla, nie będzie działało efektywnie, nie wiele innych problemów zostane rozwiązanych. Ostatnią dekadę, pomimo zwycięstw w pucharze Anglii, można słusznie postrzegać jako stracone lata, zarówno na boisku, jak i poza nim, kiedy zespół nie tylko stanął w miejscu, ale też poczynił regres. Do tej pory jest to dziedzictwo lat Kroenke”

Ciężko nie zgodzić się ze słowami kibiców Kanonierów. Jednak czy protesty i wygłaszane głośno opinie coś zmienią? Kiedy w końcu zobaczymy Arsenal zmierzający we właściwym kierunku? Niestety kibice w dzisiejszych czasach, kiedy wszystkim rządzą pieniądze, mają niewiele do powiedzenia.

Facebook Comments