Aktualności Wywiady

Calum Chambers: Musimy wspólnie walczyć dalej

Calum Chambers był zawiedziony po dwubramkowej porażce na King Power Stadium w sobotę wieczorem. Mimo to, zapewniał, że drużyna nie jest podzielona i jest w stanie odwrócić losy sezonu. Defensor po raz pierwszy zagrał w nowym systemie z trzema stoperami. Wystąpił obok Davida Luiza i Roba Holdinga, jednak tercet obrońców nie zapobiegł porażce ze świetnie grającymi Lisami.

Po spotkaniu Chambers rozmawiał z dziennikarzami. Oto, co powiedział:

o występie zespołu…

To zdecydowanie nie był udany dzień, ale jest kilka pozytywnych aspektów, na które możemy zwrócić uwagę. Pracowaliśmy dobrze jako kolektyw, nie pozwalaliśmy gospodarzom na wiele przez pewien czas i sami stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji, które przy lepszej dyspozycji zamienilibyśmy na gole. Ważne jest, abyśmy dalej byli pozytywnej myśli, wierzyli w końcowy sukces i pracowali na niego. Mamy trochę czasu na trening i powrót do dobrej formy.

o nowej formacji…

Wydaje mi się, że mieliśmy więcej kontroli nad meczem, a w defensywie byliśmy bardziej skonsolidowani. Jesteśmy świadomi jakości Leicester. To świetna drużyna, która chce tworzyć wiele okazji bramkowych. Daliśmy z siebie sto procent, jednak to im udało się wykorzystać wykreowane sytuacje.

o pewności siebie w trakcie meczu…

Musimy wierzyć w pozytywny rezultat do ostatniego gwizdka, ponieważ piłka nożna ma to do siebie, że wszystko może się zmienić w kilka chwil. Jeśli przegrywasz, musisz walczyć o wyrównanie. Wykonywaliśmy polecenia trenera, byliśmy przekonani, że to, co robimy, pozwoli nam odnieść sukces. To niezwykle istotne, gdy chcesz wrócić do gry.

o nastrojach w szatni…

Wszyscy jesteśmy drużyną. Każdy w szatni i w klubie to powie. Jesteśmy jednością. Nie ma między nami niechęci, wierzymy w powodzenie naszego planu, więc będziemy pracować, walczyć i dawać maksimum naszych możliwości w każdym kolejnym meczu. W końcu musi nam się powieść.

o powrocie do dobrej dyspozycji…

Z takimi zawodnikami, mnóstwem jakości w składzie jesteśmy w stanie wrócić na zwycięską ścieżkę. Dalej będziemy pracować, podczas przerwy reprezentacyjnej damy z siebie wszystko na treningach. Liczymy, że ciężka praca usprawni naszą grę.

o szansie na powrót do czołowej czwórki…

Teraz tracimy sporo punktów, ale jesteśmy pozytywnej myśli. Uda nam się zmniejszyć stratę.

Facebook Comments