Aktualności Wywiady

Unai Emery: „Reakcja Xhaki była niewłaściwa”

Podczas pomeczowego wywiadu, Unai Emery został zapytany o kontrowersyjne zachowanie schodzącego z boiska Granita Xhaki.

Oto co miał do powiedzenia nasz trener:

o incydencie z Xhaką…

Źle się zachował, postąpił niewłaściwie. W tej chwili musimy zachować spokój i porozmawiać z nim na temat tej sytuacji. Nie powinien tak się zachować w tej sytuacji. Wszyscy odczuwamy presję, lecz musimy umieć nad nią panować. Razem z zawodnikami pracujemy nad tym aby radzić sobie z grą pod presją. Muszą zachować czyste umysły, starać się postępować mądrze. Czasem na boisku są emocje, zawodnicy kierują się sercem, ale nasze zachowania powinny być przemyślane. Będziemy z nim rozmawiać na ten temat, bo jego zachowanie było złe. Przedyskutujemy to z zawodnikami i całym klubem.

o tym czy czuje współczucie w stosunku do Xhaki…

Jesteśmy tu dla kibiców. To my odpowiadamy za wyniki, ale gramy dla nich. Potrzebujemy wsparcia z ich strony, ale jesteśmy także gotowi wysłuchać krytyki.

o tym czy Xhaka nadal będzie kapitanem…

To nie jest odpowiedni moment żeby o tym mówić. Najpierw chciałbym odbyć rozmowę z nim oraz z klubem. Nie chcę podejmować żadnych decyzji, dopóki nie porozmawiamy. Nie powinien tak postąpić.

o tym czy widział już podobne sytuacje…

Widziałem już wiele podobnych sytuacji. W każdym z tych przypadków to było złe zachowanie. Potrzebujemy kibiców i jeśli nas krytykują, powinniśmy wysłuchać. Kiedy nas oklaskują, należy zachować spokój. To są nasi kibice, są powodem dla którego pracujemy. Nasi zawodnicy muszą zachować chłodną głowę, zarówno kiedy jesteśmy oklaskiwani, oraz kiedy spada na nas krytyka.

o tym czy relacje z fanami są zagrożone…

Tego wieczoru, fani byli dla nas wspaniali. Przy wyniku 2-2, przez ostatnie 20 minut bardzo nas dopingowali, chcieli pchnąć nas w stronę zwycięstwa. Zdarzył się tylko ten pojedynczy incydent, ale generalnie fani bardzo nas wspierali.

Facebook Comments