Aktualności Wywiady

Luiz: Musieliśmy być silni… i byliśmy

Po niedzielnym spotkaniu z Bournemouth wywiadu udzielił David Luiz, który strzelił swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu. Reprezentant Brazylii rozegrał świetnie zawody, odgrywając kluczową rolę w zachowaniu drugiego czystego konta w Premier League.

O tym, czy Arsenal zasłużył na zwycięstwo:

“Myślę, że tak. Mogliśmy strzelić więcej bramek w pierwszej połowie, ale i tak kontrolowaliśmy mecz. Druga połowa wyglądała jak typowy mecz Premier League. Bournemouth posiada niesamowitych piłkarzy, przez co druga część spotkania była o wiele trudniejsza. My stworzyliśmy kilka okazji, rywale stworzyli kilka okazji… Kiedy masz szansę, aby zabić mecz, wtedy musisz ją wykorzystać – jeśli się nie uda, przeciwnicy zawsze posiadają odpowiednią jakość, by wrócić do meczu. W drugiej połowie Bournemouth próbowało odwrócić losy spotkania, jednak byliśmy dostatecznie silni, aby zachować czyste konto i zwyciężyć” – mówi brazylijski obrońca.

O skupieniu, które powinniśmy byli zachować w drugiej połowie:

“Kiedy prowadzisz 1-0 i nie ustąpisz – wygrywasz. Nasz styl to gra piłką, ale czasami warto zrozumieć, że musisz zwyciężyć takim rezultatem. Ceballos i Mattéo, mimo bycia bardziej ofensywnymi zawodnikami, walczyli jak defensywni pomocnicy. Aubameyang starał się naciskać na trzech obrońców i to jest to, co nazywam duchem drużyny. Takie mecze jak dziś dają nam wiele w kontekście przyszłości.”

O uczuciu, które towarzyszy strzeleniu pierwszego gola dla The Gunners:

“To niezwykłe uczucie. Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości bycia tutaj i strzelenia mojej pierwszej bramki, która pomogła w zwycięstwie.”

O byciu niepokonanym w pięciu meczach Premier League:

“Myślę, że chcemy poprawiać każdy aspekt naszej gry w każdym meczu, każdego tygodnia. Rozegraliśmy kilka spotkań w pucharze czy Lidze Europy, w której rotowaliśmy składem, a mimo to wyniki wciąż są dobre. To jest to, co dziś definiuje Arsenal – wielu świetnych piłkarzy z odpowiednią jakością, więc każdy jest w stanie zagrać. Wszyscy chcą bardzo pomóc drużynie” – kończy Luiz.

Facebook Comments