Aktualności Wywiady

Chambers: „Jestem gotowy walczyć i dam z siebie wszystko”

Calum Chambers stwierdził, że znacznie się zmienił od przeprowadzki do północnego Londynu w 2014 roku.

Obrońca dołączył do Arsenalu z Southampton w wieku dziewiętnastu lat i przez ostatnie pięć sezonów rozegrał blisko 150 spotkań w seniorskiej piłce, zdobywając cenne doświadczenie między innymi na rocznych wypożyczeniach w Middlesbrough i Fulham.

Teraz, po powrocie na Emirates Stadium, Chambers chce wykorzystać wszystko, czego się nauczył, aby zostać ważnym elementem drużyny Unaia Emery’ego.

„Zdobyłem doświadczenie grając w Arsenalu, a wypożyczenia do Middlesbrough i Fulham bardzo mi pomogły,” – powiedział klubowej telewizji. „Czuję, że dorosłem zarówno jako człowiek, jak i piłkarz. Zauważam, że wnoszę do mojej gry wszystko, czego się nauczyłem przez ostatnie lata. Chcę dalej się rozwijać, ciężko pracować, z każdym dniem stawać się lepszym defensorem.”

„Jeśli chcę stać się istotną częścią tego klubu, muszę grać tydzień w tydzień. Tak jest w każdym klubie. Dopiero grając regularnie trafia się do świadomości kibiców i można czuć się w pełni zintegrowanym z drużyną. To mój cel, do którego będę dążył. Muszę pracować poza boiskiem, abym mógł na nim realizować wyznaczone na ten sezon cele,” – dodał Chambers.

„Czuję się dobrze, mam za sobą przyjemne lato, okres przedsezonowy był udany, zaprzyjaźniłem się z nowymi zawodnikami i sztabem. Jestem gotowy walczyć i dam z siebie wszystko. Ten sezon mnie ekscytuję, czuję, że możemy osiągnąć coś niezwykłego,” – zakończył dwudziestoczterolatek.

Facebook Comments