Aktualności Wywiady

Joe Willock – To jest klub dla mnie

Joe Willock podpisał nową, długoterminową umowę z Arsenalem, a następnie podzielił się uczuciami jakie mu towarzyszą po tym jak przedłużył kontrakt z klubem, którego jest wychowankiem.

Zaraz po złożeniu podpisu pod nową umową, 20-latek udzielił krótkiego wywiadu, a oto co powiedział:

Gratulacje Joe, podpisałeś nowy kontrakt. Jakie to uczucie, mieć świadomość że zostajesz w Arsenalu na długo?

Bycie w tym klubie to coś fantastycznego. Zawsze chciałem grać w Arsenalu i być w pierwszej drużynie. Teraz właśnie tak jest, marzyłem o tym odkąd miałem cztery lata. Podpisanie nowego kontraktu to świetna sprawa dla mnie i dla mojej rodziny.

Co takiego jest w Arsenalu, że masz poczucie że czujesz się tu jak w domu i co sprawia że chcesz tu zostać i dalej się rozwijać?

Jako młody chłopiec, który rozwijał się w tutejszej akademii, zawsze chciałem zagrać na The Emirates przy tak wielu kibicach. Żeby do tego dojść, musiałem być przekonanym całym sercem że to dobry klub dla mnie. Świadomość że wiążę przyszłość z Arsenalem, jest fantastyczna.

Tak jak mówiłeś, jesteś w klubie od bardzo wielu lat. Czy zachęcające jest to że Unai Emery coraz częściej stawia na młodzież z akademii?

Tak, jak widać w tym sezonie, trener zaufał nie tylko mi, ale również innym zawodnikom wywodzących się z naszej akademii. Jest to bardzo zachęcające do pracy. Na treningach bardzo nas wspiera, a dla mnie wspaniałe jest że mogę grać na jednym boisku ze swoimi kolegami. Dlatego staram się z całych sił i każdego dnia daje z siebie wszystko.

Miałeś świetny początek sezonu, czy uważasz że powinieneś coś poprawić?

Muszę ciągle pracować i grać najlepiej jak potrafię. Myślę że powinienem ustrzelić kilka bramek i zanotować parę asyst, dzięki temu miałbym większy wpływ na mecz, chcę jak najwięcej pomagać drużynie.

Jakie stawiasz sobie cele na ten sezon?

Oczywiście, chciałbym grać co tydzień w pierwszym zespole, pokazywać na co mnie stać. To jest mój główny cel, zadomowić się w pierwszym zespole, rozwijać się i grać mecz za meczem by pokazać kibicom co potrafię.

Facebook Comments