Aktualności

Wenger: „Widzę siebie na ławce trenerskiej w Katarze na Mistrzostwach Świata”

Były trener Arsenalu jest gotowy wrócić do zawodu po krótkiej przerwie i poprowadzić jedną z reprezentacji na najbliższym Mundialu. Francuz był łączony z kilkoma rodzimymi klubami, ale ostatecznie pozostał przy pracy dla telewizji.

Wenger, zapytany w jakiej roli widzi się w Katarze – obserwatora, czy czynnego uczestnika wydarzeń, stwierdził, że jest gotowy przyjąć propozycję pracy w kadrze.

„Widzę siebie na ławce trenerskiej. Mam jeszcze dużo czasu na odpoczynek i podjęcie odpowiedniej decyzji. Na pewno ciekawe jest obserwowanie jak rozwijają się zawodnicy, ale uważam, że zawsze chciałem poprowadzić zespół na Mistrzostwach Świata. Tam grają najlepsi piłkarze globu,” – powiedział beIN SPORTS były trener Arsenalu.

Mimo propozycji powrotu do piłki, Arséne wolał poczekać i zebrać siły. Ofertę złożyło mu między innymi PSG, w którym sześćdziesięciodziewięciolatek miałby pełnić funkcję dyrektora sportowego. Mistrz Francji od kilku lat nie potrafi osiągnąć sukcesu w Lidze Mistrzów, a każda kolejna porażka jest jeszcze bardziej upokarzająca. Nie pomógł nawet transfer Neymara, który tego lata próbował ewakuować się do jednego z hiszpańskich gigantów – Barcelony lub Realu Madryt.

„Neymar to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Cieszę się, że został w Paryżu. Jeśli tracisz dwóch, trzech świetnych piłkarzy, prawo tego świata mówi, iż za rok odejdzie kolejny,” – zakończył Wenger.

Facebook Comments