Aktualności

Jak Guendouzi trafił do drużyny Mistrzów Świata

To był prawdziwy rollercoaster emocjonalny dla Matteo Guendouziego. Dwudziestolatek wyjechał na zgrupowanie kadry Francji U21, aby razem ze swoimi kolegami walczyć o awans na młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Jednak kontuzja Paula Pogby sprawiła, że Didier Deschamps musiał powołać innego pomocnika. Wybór padł na młodego Kanoniera.

Guendouzi ma szansę zadebiutować w barwach Trójkolorowych w sobotę przeciwko Albanii lub w poniedziałek przeciwko Andorze. To byłoby znakomite zwieńczenie tak wyjątkowego tygodnia.

„Ucinałem sobie drzemkę i wtedy ktoś zapukał w moje drzwi. Nie otworzyłem, ponieważ spałem,” – powiedział Matteo FFF TV (telewizja Francuskiej Federacji Piłkarskiej). „Wtedy zadzwonił mój telefon, to był trener. Powiedział, że to on pukał. Od razu otworzyłem, a Sylvian oznajmił: ‹‹Bardzo cię lubię, ale musisz wyjechać››. Byłem zaskoczony. ‹‹Co masz na myśli? Dlaczego mam wyjechać?››. A on na to: ‹‹Jedziesz na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji››.”

„Na początku nie mogłem w to uwierzyć. Dziesięć minut wcześniej spałem, byłem przekonany, że to sen. Musiałem wziąć prysznic, aby być pewnym, co się wydarzyło,” – dodał pomocnik.

„To dla mnie wielka niespodzianka. Marzyłem o grze w dorosłej reprezentacji odkąd byłem dzieckiem. To coś wyjątkowego. Myślę, że każdy francuski piłkarz chce znaleźć się w kadrze. Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Przeżywam wspaniałe chwile. Dołączam do Mistrzów Świata, to niezwykłe, nadzwyczajne. Na pewno wiele się nauczę. To nagroda za ciężką pracę,” – zakończył Guendouzi.

Facebook Comments