Aktualności Wywiady

Aubameyang – zasłużyliśmy na więcej niż remis

Pierre-Emerick Aubameyang po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, tym razem w derbowym meczu przeciwko Tottenhamowi, który zakończył się wynikiem 2-2, lecz mimo to towarzyszyło mu poczucie że drużyna zasłużyła na więcej niż remis…

Gabończyk udzielił po meczu krótkiego wywiadu, a oto co powiedział:

O tym czy 2-2 to dobry wynik, po tym jak Tottenham prowadził już 2-0…

Myślę że tak. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić 2 bramki, tak jednak się nie stało. Nie jesteśmy z tego zadowoleni, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty i rozegraliśmy dobre spotkanie. Zasłużyliśmy na więcej.

O tym czy dało się zapobiec straconym bramkom…

Uważam że było to możliwe. Dopiero po tych dwóch straconych golach, zaczęliśmy wywierać presję, naciskać i Laca strzelił bramkę kontaktową. W drugiej połowie znowu mieliśmy kilka okazji i zdołaliśmy wyrównać. Mogliśmy strzelić nawet trzeciego gola, ale tak jak mówiłem, to był ciężki mecz i musimy zadowolić się remisem.

O tym czy gol strzelony do szatni był istotny…

Oczywiście. To było bardzo ważne, bo kiedy schodzi się do szatni ze strzelonym golem to zawsze masz pozytywne nastawienie. Dzięki temu jesteśmy silniejsi i wychodzimy na drugą połowę o wiele bardziej zmotywowani, dlatego myślę że to było bardzo istotne w kontekście naszego remisu.

O asyście Guendouziego…

To było świetne podanie. Tylko na mnie spojrzał i już wiedział żę będę wbiegał w tamto miejsce, więc piłka była zagrana perfekcyjnie. Ten gol to głównie jego zasługa.

O tym jak czuje się grając jako skrzydłowy…

Oczywiście że uwielbiam grać jako środkowy napastnik, ale jeśli jest potrzeba abym zagrał na skrzydle, to będę tam grać i będę chciał dać z siebie wszystko.