Bez kategorii

Luiz: „To będzie wyjątkowy dzień”

Brazylijczyk jest bardzo podekscytowany na myśl o swoich pierwszych Derbach Północnego Londynu.  Defensor mierzył się ze Spurs już trzynastokrotnie w swojej karierze, ale w niedzielę pierwszy raz zagra z nimi w czerwonej koszulce z armatką na piersi.

Luiz trafił do Anglii w 2011 roku. Od tamtej pory zagrał w 13 spotkaniach z Tottenhamem, osiem z nich wygrał, jedynie dwa przegrał. Niedzielny mecz będzie jednak inny niż poprzednie – Davida czekają pierwsze Derby Północnego Londynu. Brazylijczyk przyznał, że nie może doczekać się rywalizacji.

„To będzie wyjątkowy dzień. Wszystkie mecze są dla mnie ważne, gram w piłkę, ponieważ to kocham. Dlatego cały czas gram, dlatego cały czas mam wysokie ambicje i staram się być coraz lepszym,” – powiedział w wywiadzie dla Goal trzydziestodwulatek.

Oba zespoły przegrały w trzeciej kolejce swoje mecze, więc na Emirates Stadium wyjdą dodatkowo zmotywowane. Jeśli Kanonierzy wyjdą zdobędą trzy punkty, uciekną Kogutom na pięć punktów. Mauricio Pochettino twierdzi, że nie najlepsza forma jego zespołu spowodowana jest wciąż otwartym w innych ligach europejskich oknem transferowym. Argentyńczyk nie jest pewny przyszłości niektórych zawodników, między innymi kluczowego dla niego Eriksena.

Luiz wie, że nie będzie to łatwy mecz i jeżeli Arsenal chce wygrać, musi pokazać się ze swojej najlepszej strony. To byłoby już trzecie zwycięstwo z rzędu nad Tottenhamem na The Emirates.

„Czeka nas trudne 90 minut, mimo to nie mogę się go doczekać. Kiedy przegrywasz spotkanie, kolejne chcesz zagrać jak najszybciej, aby zapomnieć o niepowodzeniu. Będziemy ciężko pracować. Spurs to bardzo silny zespół, który wzmocnił się wspaniałymi zawodnikami,” – dodał Brazylijczyk.

„ Od nas będzie zależało jak się zaprezentujemy. Chcemy narzucić swój styl gry i wygrać. Zwłaszcza, że jest to mecz przed naszymi kibicami. Nie ma lepszej okazji na rehabilitacje niż wygranie Derbów. Zrobimy wszystko, by w niedzielę wyjść zwycięsko,” – zakończył David Luiz.

Facebook Comments