Konferencje prasowe

Liverpool – Arsenal 3:1. Konferencja prasowa Unaia Emery’ego

Po sobotniej porażce 1:3 na Anfield Unai Emery spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Trener odpowiedział na pytania o taktykę, występ niektórych zawodników i ewentualne ruchy transferowe.

Oto, co Hiszpan powiedział o…

spotkaniu i wnioskach z niego płynących:

Jesteśmy zawiedzeni wynikiem. To pierwsza rzecz do analizy. Drużyna pokazała charakter, możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem. Momentami prezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Powinniśmy popracować nad utrzymywaniem się przy piłce, ale przy tak dobrym zespole, jakim jest Liverpool zawsze będzie o to trudno.

taktyce:

Pierwsza połowa była wyrównana pod względem okazji do strzelenia bramki. Nie chcieliśmy tylko kontrować, ale także utrzymywać się przy piłce, jednak pressing rywali był bardzo wysoki. To utrudniało nam rozgrywanie akcji. Mimo wszystko parę razy udało się nam pokazać na co nas stać. W drugiej części spotkania kluczowy był rzut karny. Musieliśmy otworzyć się, ponieważ chcieliśmy doprowadzić do remisu. Gospodarze cofnęli się, dzięki czemu mieliśmy więcej miejsca, ale byliśmy narażeni na kontrataki.

występie rezerwowych, środkowych pomocników i Pepego:

Nie mogliśmy się frustrować. Powinniśmy być skupieni do końca. Zmiennicy pokazali charakter. Willock zrobił krok do przodu, dobrze zaprezentowali się Matteo i Pepe. Ceballos miał więcej problemów niż w poprzednim tygodniu, ale to dla niego cenne doświadczenie.

grze z kontry:

Gdy przegrywasz 0:3 szukasz okazji strzeleckich. Pokazaliśmy charakter strzelając bramkę, walczyliśmy do końca. Na boisku wiele się zmienia. W pierwszej połowie nie mieliśmy ani jednego rzutu rożnego, w drugiej wywalczyliśmy ich pięć.

sytuacji transferowej Monreala:

Zagrał bardzo dobry mecz, jest profesjonalistą w każdym calu. Będziemy rozmawiać w nadchodzących dniach. W Europie okno transferowe nadal trwa. Musimy rozpatrzeć wszelkie możliwości.