Konferencje prasowe

KONFERENCJA: Emery przed meczem z Burnley

Na ostatniej konferencji prasowej Unai Emery został zapytany między innymi o mentalną kondycję Mesuta Özila i Seada Kolašinaca, a także o tym, jak ważny jest powrót na Emirates Stadium. Poniżej pełna transkrypcja:

o odczuciach przed pierwszym w tym sezonie domowym meczem…
To pierwszy mecz na naszym stadionie w tym sezonie więc wyczekujemy spotkania z kibicami na Emirates. Przygotowujemy się, wykonując wielką pracę, jesteśmy rozentuzjazmowani każdym momentem przygotowań. W tym roku będzie ciężko, ponieważ zaczynamy przeciwko Burnley. Są w dobrym momencie, wygrali w pierwszej kolejce 3-0 [przeciwko Southampton] i mają za sobą znakomity sezon przygotowawczy. To mocna drużyna z jasnym planem. Ostatnio grali z nami formacją 3-5-2, ale zmienili ją, wydaje mi się, że zagrają 4-4-2. To drużyna z dobrym trenerem, doświadczonym w Anglii. W sobotę musimy być jak najlepsi – indywidualnie i zespołowo. Przede wszystkim musimy narzucić swój styl gry i być pewni swego, razem z naszymi fanami. Mamy wiele powodów do bycia optymistycznymi.

o gotowości nowych zawodników…
Każdy piłkarz jest inny. Po meczu z Newcastle zawodnicy pracowali dobrze. Mamy różne opcje na każdej pozycji. Musimy być gotowi na rywalizację. Potrzebujemy różnych opcji, by zdecydować, kto jest lepszy na dany mecz. Nowi zawodnicy, zawodnicy, którzy już tu byli i młodzi zawodnicy – musimy osiągnąć regularność i pewność siebie.

o sytuacji Kolašinaca i Özila…
Wrócili do treningów z nami we wtorek. Mesut jest trochę chory, wczoraj nie trenował, ale trenował dziś. Każdy trening daje nam informacje i inne opcje, kiedy ich posiadamy. Czy jestem zadowolony z ich powrotu? Oczywiście.

o tym, jak trener pomaga zawodnikom po takich przeżyciach…
Dla mnie, na pierwszym miejscu znajduje się człowiek, dopiero potem piłkarz. Kontynuujemy swój proces z zawodnikami, którzy są z nami w danym momencie. Mesut i Sead wrócili we wtorek. Kiedy trenują regularnie, to dla nas dobra wiadomość.

o tym czy znajdą się w składzie…
Nie mogę odpowiedzieć tak samo. Jeżeli będą trenować regularnie i w normalnej kondycji, zdecyduję, by osiągnąć jak najlepsze rozwiązanie na dany moment. To, że Mesut i Sead są z nami to pozytyw.

o plotkach łączących Özila z D.C. United…
Naprawdę, sądzicie, że podczas meczu z Burnley będę tracił swój czas na myślenie, że ktoś może opuścić klub? Skupiam się na sobotnim meczu.

o tym czy Nicolas Pépé ma szansę na występ w pierwszym składzie…
Zdecyduję o tym jutro, gdyż zależy to od postawy na treningu przedmeczowym. Pépé trenuje z nami, rozwija się i poznaje nas. Powoli zaczyna rozumieć nasz styl i wygląda coraz lepiej pod względem fizycznym. Jest coraz bliżej bycia gotowym na początek meczu.

o tym czy Mesut i Sead są mentalnie gotowi na sto procent…
Tak, na sto procent. Są skupieni na nas, treningach i meczach. Moim celem jest myśleć pozytywnie i o tym, że głowy zawodników są w dobrym miejscu. Chcę pomóc im, żeby zachowywali się normalnie, przede wszystkim skupiając się na meczach.

o czystym koncie na wyjeździe…
Potrafimy to osiągnąć w różnych okolicznościach. Czyste konto jest dla nas istotne. Najważniejsze jest jednak, żeby wygrać. Możemy wygrać strzelając wiele bramek, możemy mieć czyste konta w każdym meczu, ale mój pomysł to stworzenie wielkiej tożsamości bycia drużyną, która gra ofensywnie. Dodatkowo, chcemy być mocni w obronie. Jeżeli zachowamy czyste konto, perfekcyjnie. Sądzę, iż pracowaliśmy bardzo dobrze w obronie przeciwko Newcastle i byliśmy poważni, zwarci. Wciąż musimy pracować nad tym balansem.

o tym, jak fizyczny będzie mecz z Burnley…
To będzie bardzo fizyczne spotkanie i musimy się do tego zaadaptować. Potrzebujemy struktury taktycznej, jeśli chodzi o ustawianie się i musimy wygrywać indywidualne pojedynki. Oni są bardzo mocni w pojedynkach, bardzo mocni w swojej formacji z dwoma napastnikami. Będą od nas wiele oczekiwać w obronie, szczególnie ze swoimi długimi piłkami. Ich struktura jest bardzo wydajna. Mają piłkarzy, którzy potrafią dobrze grać. Jeżeli pozwolisz im grać, mogą rozpoczynać ataki od Tarkowskiego i Mee, potem od Westwooda i Corka, później wykorzystać dobrych skrzydłowych – McNeila i Gudmundssona. Bardzo szanuję tę drużynę i ich trenera.

o tym czy Lacazette i Aubameyang będą często grać razem w pierwszej jedenastce…
W poprzednim sezonie grali w pierwszym składzie wiele meczów – jako dwójka napastników lub z jednym z nich na skrzydle. Wszechstronność Auby może bardzo nam pomóc w tym roku. To ważni piłkarze, tak jak wszyscy inni. Możemy użyć obu w różnych sytuacjach.

Facebook Comments