Aktualności Wywiady

Nelson: Chcę wykorzystać swoją szansę

19-latek wyszedł w pierwszym składzie na spotkanie z Newcastle, jednak najprawdopodobniej ciężko będzie mu rywalizować na dłuższą metę z zawodnikami pokroju Aubameyanga czy Pépé. Dopóki jednak Iworyjczyk dochodzi do pełnej sprawności fizycznej, to właśnie Anglik wydaje się być najbardziej kompetentnym skrzydłowym w zespole Arsenalu.

Reiss – wraz z Joe Willockiem i Ainsleyem Maitlandem-Nilesem – reprezentował akademię Arsenalu w wyjściowej jedenastce, która wybiegła na murawę St.James’s Park w wygranym 1-0 przez Arsenal spotkaniu przeciwko tamtejszemu Newcastle. Był to dowód, że młodzież naprawdę ma ma mieć swój udział w kampanii 2019/20 Kanonierów.

Była to także nagroda za dobre sprawowanie w trakcie zakończonego okresu przygotowawczego, gdzie błyszczał zwłaszcza Willock, jednak Nelson także miał swoje dobre momenty. Występ w pierwszej kolejce nowego sezonu Premier League był także nowym początkiem dla Nelsona, który sezon 2018/19 spędził przecież na wypożyczeniu w Hoffenheim.

“Chcę robić swoje. Możliwość rozpoczęcia spotkania z Newcastle od pierwszych minut było dla mnie wspaniałym uczuciem. To świetny gest ze strony naszego trenera, i równie świetne uczucie towarzyszące ponownej grze w barwach Arsenalu.”

“Spędziłem sezon na wypożyczeniu w Niemczech i myślę, że dobrze sobie poradziłem. Jednak od zawsze moim głównym celem była gra w Arsenalu i to się nie zmieniło.”

“Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie będę mógł grać w wyjściowej jedenastce co tydzień mając kolegów o takiej jakości piłkarskiej w zespole. Muszę być jednak gotowy w każdym momencie, kiedy tylko będę potrzebny drużynie.”

“W zespole są Aubameyang, Pépé, Lacazette. Oni są wielkimi gwiazdami, a ja nadal jestem bardzo młody, więc muszę uszanować swoje miejsce w szeregu, i starać się jak najlepiej wykorzystać każdą kolejną szansę którą dostanę.”

Reiss dowiedział się o tym, że znajdzie się w wyjściowej jedenastce na mecz z Newcastle już w środę, więc miał trochę czasu, aby właściwie przygotować się do wybiegnięcia na murawę St.James’s Park, zwłaszcza pod względem mentalnym.

Szalę na korzyść Arsenalu przechylił Aubameyang, świetnie wykorzystując dobre dogranie Ainsleya Maitlanda-Nilesa na początku drugiej połowy spotkania.

“Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że jest tutaj z nami. To dla nas naprawdę wybitne wzmocnienie. Zawsze strzela bramki, stara się także tworzyć jak najdogodniejsze sytuacje do strzelenia dla innych, ale pracuje bardzo ciężko bez piłki, aby pomóc na boisko zawodnikom o podobnej charakterystyce do mojej, ale także wszystkim innym, którzy grają w jego otoczeniu.”

“Celem na spotkanie z Newcastle było po prostu pojechanie tam i zgarnięcie trzech punktów. Dokonaliśmy tego. Musimy być mobilni jako zespół i grać dobrze jako zespół, a także bezwzględnie wykorzystywać nadarzające się okazje. Strzeliliśmy bramkę, po której mieliśmy kilka ciężkich momentów, z których jednak wybrnęliśmy obronną ręką, dzięki dyscyplinie stojącej na wysokim poziomie oraz po prostu dobrej grze. Teraz czeka nas spotkanie z Burnley i na nim też się skupiamy.”

Nowy rekordowy nabytek Kanonierów – Nicolas Pépé – zmienił Nelsona w 70 minucie spotkania, czym zaliczył swój debiut z armatką na piersi. Trener Kanonierów przyznaje, że dojście Iworyjczyka do pełnej sprawności zajmie jeszcze trochę, jednak Reiss jest przekonany – po tym co widział chociażby na treningach – że ściągnięcie Nicolasa do północnego Londynu będzie strzałem w dziesiątkę.

“Zaaklimatyzował się u nas i wygląda na dobre uzupełnienie naszego składu. Mogliście zobaczyć niewielką próbkę jego możliwości podczas spotkania z Newcastle – jest bardzo błyskotliwy i przebojowy, a tego właśnie brakowało nam na prawym skrzydle. Potrafi zejść do środka i świetnie uderzyć. Myślę, że zdobędzie wiele bramek i asyst z armatką na piersi. Świetnie, że jest z nami. Będzie dla nas ogromnym wzmocnieniem.”

Nico jest oczywiście jednym z sześciu zawodników, którzy dołączyli w tym oknie do Arsenalu. Część z nich zasiadła w tym spotkaniu na potężnej ławce rezerwowych, która mogła wydawać się nawet lepsza niż wyjściowa jedenastka – zasiedli na niej Nico, David Luiz, Dani Ceballos, Alex Lacazette, Lucas Torreira, a przecież Tierney, Bellerín, Holding niedługo wrócą po kontuzjach, a poza kadrą ze względów bezpieczeństwa znaleźli się Özil i Kolašinac. Kadra Arsenalu wygląda więc imponująco, i dostrzega to sam Reiss.

“Ten sezon będzie niesamowicie ekscytujący dla fanów, ale i dla nas, piłkarzy. Wszyscy zawodnicy którzy do nas dołączyli mogą nas jedynie wzmocnić na dłuższą metę.”

Facebook Comments