Aktualności Bez kategorii Wywiady

David Luiz – Gilberto Silva był świetnym piłkarzem

David Luiz przechodząc do Arsenalu, podążył śladami kilku innych brazylijskich piłkarzy. W krótkim wywiadzie poświęcił parę słów kilku z nich.

Jednymi z najbardziej znanych zawodników grających w barwach Kanonierów byli Gilberto Silva i Edu – nasz obecny dyrektor techniczny, lecz wiedza Davida na temat grających w Arsenalu Brazylijczyków, nie ogranicza się do tych dwóch nazwisk.

„Edu był bardzo dobrym, bardzo utalentowanym zawodnikiem, który swoją grą, sprawiał przyjemność widzowi. Oprócz tego, jest wspaniałym człowiekiem, który dobrze sprawdzi się w swojej roli, ponieważ jest inteligentny, ma dobry kontakt z ludźmi, a dodatkowo ma charakter zwycięzcy, dzięki czemu może tylko ulepszać ten klub.” – powiedział brazylijski obrońca

„Są zawodnicy, którzy swoją grą przyciągają kibiców, bardzo często są to Brazylijczycy. Gilberto Silva był jednym z najlepszych, a może nawet najlepszym brazylijskim piłkarzem jaki tutaj grał.”

„Miałem okazję grać z Denilsonem gdy miałem 10 lat. Również Gabriel i Andre Santos to moi bardzo dobrzy koledzy i tak jak oni, będę próbował zrobić wielkie rzeczy z tym wielkim klubem.”

Tak jak wielu kibiców, David pokłada wielkie nadzieje w Gabrielu Martinellim, młodym zawodniku który bardzo dobrze zaprezentował się w okresie przygotowawczym, po tym jak dołączył do Arsenalu z Ituano.

„To młody zawodnik, jest bardzo utalentowany i każdy wypowiada się o nim w samych superlatywach, wszyscy są podekscytowani, bo wiedzą że ma potencjał by zostać wspaniałym piłkarzem w niedalekiej przyszłości. To będzie wielka przyjemność pracować z nim, chcę mu pomóc, podzielić się z nim swoim doświadczeniem z piłkarskich boisk. Mam nadzieję że oboje sprawimy kibicom wiele przyjemności” – zakończył David Luiz

Facebook Comments