Aktualności Wywiady

Aubameyang: To będzie szalone!

Gaboński napastnik Arsenalu w wywiadzie po wygranym meczu inauguracyjnym przeciwko Newcastle odniósł się w wywiadzie do tego jak wyglądać będzie jego współpraca z kolegami z ofensywy oraz do innych kwestii związanych z klubem i nowym sezonem.

Kanonierzy w niedzielne popołudnie nie bez problemów uporali się z  Newcastle na wyjeździe wygrywając 1-0 po bramce Aubameyanga. W tym meczu jeszcze kibice Kanonierów nie zobaczyli w akcji swojego ofensywnego trio Laca-Auba-Pepe wartego 170 milionów funtów. Gaboński napastnik Kanonierów nie może się doczekać gry z wyżej wymienionymi kolegami.

„Na pewno to będzie szalone, jestem tego pewny.” – mówił Auba pytany o wspólną grę z Nicolasem Pepe i Alexandrem Lacazette.

„Wszyscy są bardzo podekscytowani z tego powodu. Będziemy mieli swój czas aby grać razem i zobaczymy jak się ułoży. Następny mecz gramy u siebie i wszystko zależy od decyzji trenera, ale ja już nie mogę się doczekać. Oglądałem Pepe w telewizji zanim do nas dołączył. Wiem jak gra i staram się złapać z nim kontakt podczas treningów. Kiedy usłyszeliśmy, że do nas dołącza byliśmy bardzo zadowoleni, gdyż wiemy, że pomoże on nam osiągnąć nasze cele. To kolejna broń Arsenalu i to bardzo, bardzo dobra” – Dodał Gabończyk.

Unai Emery bez wątpienia nie będzie miał problemów aby zmieścić w składzie całą wymienioną wyżej trójkę piłkarzy i zobaczenie wyjściowego składu z całym ofensywnym trio wydaje się być kwestią czasu. Można się spodziewać gry Aubameyanga poza swoją nominalną pozycją, mianowicie na skrzydle. Nie wydaje się to być kłopotem, gdyż Gabończyk grał w poprzednim sezonie wiele meczów właśnie na boku i mimo to został królem strzelców. 

„Myślę, że to będzie trudne dla niego [Unaia Emerego przyp. red.] aby wszystko poukładać w wyjściowym składzie, ale taka jest ta gra. Kiedy masz dobry zespół, musisz podejmować trudne decyzje.” – Powiedział Aubameyang na temat układania wyjściowej jedenastki przez trenera.

„Kiedy gram na szpicy jestem szczęśliwy. Jednakże jeśli drużyna będzie wymagać czegoś innego to zrobię to. Nie jest to dla mnie problem, mogę się dostosować” – Dodał w kwestii gry na nieswojej pozycji.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wspólne minuty ofensywnej trójki Auba-Laca-Pepe, kolejna okazja do tego nada się już w sobotę o 13:30 kiedy to Arsenal podejmie u siebie zespół Burnley.

Facebook Comments