Aktualności Wywiady

Granit Xhaka: zwycięstwo nad Newcastle dedykujemy Ozilowi i Kolasinacowi

Granit Xhaka w wywiadzie po wygranym meczu z Newcastle na inaugurację sezonu zadedykował niedzielne zwycięstwo nieobecnym Mesutowi Ozilowi i Seadowi Kolasinacowi. Szwajcar wypowiedział się również na temat występu całego zespołu.

W piątek Arsenal oznajmił, że z powodów bezpieczeństwa w spotkaniu inaugurującym nowy sezon Premier League nie wystąpi dwóch zawodników – Mesut Ozil oraz Sead Kolasinac. Cała sprawa ma związek z incydentem, w sprawie którego śledztwo prowadzi policja. Poprzedniego dnia, w czwartek dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych pod domem niemieckiego rozgrywającego Kanonierów, a w sobotę zostali oni oskarżeni o napaść.

Xhaka, który rozegrał spotkanie w roli kapitana drużyny powiedział:

„Znamy historię Mesuta i Seada. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno im jak i ich rodzinom jest w tym momencie bardzo ciężko. Dlatego bardzo staraliśmy się dziś wygrać i to zwycięstwo właśnie im dedykujemy.”

Szwajcarski pomocnik również wypowiedział się na temat wyczynów strzeleckich Aubameyanga.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy go w zespole [Aubameyanga przyp. red.], ponieważ nie potrzebuje dużo szans, aby strzelać bramki. Dziś miał dwie, może trzy i udało mu się zdobyć gola. Jest świetny i zawsze pomaga drużynie, kiedy ta go potrzebuje. 

Arsenal rozpoczął poprzedni sezon od dwóch porażek i Granit Xhaka był bardzo zadowolony z faktu, że udało się wywieźć trzy punkty z St. James Park.

„To zawsze miłe uczucie kiedy wygrywasz na wyjeździe, zwłaszcza na trudnym terenie jakim jest Newcastle. Myślę, że pierwsza połowa była bardzo defensywna z obu stron i ciężko było stworzyć sobie okazję. W drugiej połowie byliśmy lepsi od rywala i cieszę się, że przywieźliśmy cenne trzy punkty.”

źródło: skysports.com
Facebook Comments