Konferencje prasowe

Unai Emery przed wyjazdem do Newcastle

Na ostatniej konferencji prasowej przed inauguracyjnym spotkaniem Arsenalu przeciwko Newcastle, Unai Emery został zapytany m. in. o podsumowanie okna transferowego, cele na nowy sezon, a także potencjalną jedenastkę na mecz ze Srokami. Poniżej pełna transkrypcja:

o składzie…
Wczoraj zakończyliśmy okno transferowe, w którym wzmocniliśmy drużynę, a kilku zawodników musiało odejść. Jestem zachwycony wykonaną przez nas pracą. Klub zrobił wszystko, by pozyskać jak najlepszych zawodników, którzy nam pomogą. Jestem ciekaw odpowiedzi naszych piłkarzy w niedzielę i tylko na tym się skupiam.

o wzmocnieniach defensywy..
Obrońcy przychodzą, aby nam pomóc i dać różne opcje. [Kieran] Tierney to lewy obrońca, a David Luiz to stoper. Obaj są doświadczeni i grają na najwyższym poziomie. Znajdują się w składzie z innymi zawodnikami, dającymi im pewność siebie, co pomoże im w jak najlepszych występach.

o sprawie opaski kapitańskiej…
Musicie zrozumieć, że zmieniamy zawodników w ostatniej chwili. Nasz pierwszy kapitan, Laurent Koscielny, opuścił nas parę dni temu. Jako, że okienko w innych krajach nadal jest otwarte wciąż możemy stracić kilku piłkarzy. To powód, dla którego chcę zamknąć skład, zanim podejmę decyzję. Na ten moment mamy trzech kapitanów: Xhakę, Mesuta i Nacho i chcę wybrać jeszcze dwóch.

o celach na nadchodzącą kampanię…
Realistycznie? Jesteśmy zadowoleni z naszych zawodników i drużyny w ogóle. Wiemy, że to trudne, ale naszą ambicją jest dojść jak najdalej w każdych rozgrywkach. Premier League to najważniejsze rozgrywki, które zaczynamy w niedzielę, próbując znaleźć regularność przez 38 meczów. To pierwsza opcja, by osiągnąć nasz cel, czyli znaleźć się w czołowej czwórce, choć wiemy, że będzie to trudne. W zeszłym roku zmniejszyliśmy dystans do kilku drużyn i obecnie wydaje mi się, że Manchester City i Liverpool są mocniejsi od innych ekip. Chcemy jednak zmniejszyć różnicę także i do nich i walczyć z nimi. Tottenham, Chelsea i Manchester United mają taki sam cel, jak my. Inne drużyny też kupiły dobrych piłkarzy i wykonują dobrą pracę. Everton, West Ham, Watford, Leicester, Wolves… Premier League to najlepsze rozgrywki na świecie. Będziemy pracować, aby znaleźć się w TOP4.

o perspektywie współpracy z różnymi zawodnikami…
Jestem podekscytowany pracą z każdym z nich. Pepe, David Luiz, Ceballos, Martinelli, Kieran Tierney, Willock, Nelson, Bukayo, Xhaka, Lacazette, Aubameyang, Leno, Emiliano, Matteo – potrzebujemy każdego piłkarza i chcę, aby grali jak najlepiej. Moim celem jest wygrywanie tytułów teraz i w przyszłości. Chcę zakończyć sezon w TOP4, by grać w Lidze Mistrzów, ale najważniejsze jest rozwijanie zawodników.

o tym, czy jakaś pozycja potrzebuje jeszcze wzmocnienia…
Jestem zadowolony z nowych piłkarzy, piłkarzy, którzy już tu byli i młodych piłkarzy, którzy mają szansę być z nami. Jestem nimi podekscytowany tak, jak wszyscy inni.

o stanie zdrowia Nicolasa Pepe i Alexandre’a Lacazette’a…
Rozgrywaliśmy okres przedsezonowy rozwijając się i dołączając zawodników w późniejszym okresie. W niedzielę zaczniemy z piłkarzami, którzy będą w stanie grać na sto procent. Dla niektórych jest to niemożliwe, gdyż przyszli późno lub zaczęli trenować po kontuzjach. Lacazette, na przykład, trenował wczoraj i dziś, ale nie wiem czy będzie gotów na niedzielę. Jutro sprawdzimy czy może grać, czy też nie. To samo tyczy się Pepe, który pracuje z nami dopiero od tygodnia. Chcę, by dobrze czuł się ze swoimi kolegami z drużyny i sztabem. Tutaj trenuje się inaczej niż w Lille. Chcę dać mu najlepszy moment do debiutu. Może być to niedziela, ale zdecyduję właśnie w niedzielę.

o naszym rekordzie przeciwko Newcastle i oczekiwaniach…
Newcastle bardzo się zmieniło. Zmienili styl gry z nowym trenerem. Oglądałem ich spotkania i grają dobrze. Ich trener ma wielkie doświadczenie i grał w Newcastle. Lubi ofensywny styl i kombinacyjną grę. Wiem, że pierwszy mecz na St. James’ Park jest dla niego ważny, a kibice bardzo im pomogą. Będzie ciężko. Jestem optymistą, ale na pewno będzie nam trudno. Musimy przygotować się jak najlepiej i użyć naszych umiejętności indywidualnie, jak i jako kolektyw. Musimy być wydajni z piłką przy nodze, ale także mocni w defensywie. Wiem, że nasi kibice są z nami. Jesteśmy podekscytowani i gotowi na początek sezonu.

o Davidzie Luizie…
Pracowałem z nim przez dwa miesiące w PSG i po trzech meczach klub zdecydował o sprzedaży go do Chelsea. To dla nas dobra okazja, ponieważ zamiana Chelsea na Arsenal to ważny krok. David chce zrobić z nami coś istotnego, teraz i w przyszłości. Posiada doświadczenie, jakość z piłką przy nodze i jest dobrym obrońcą. Przychodzi tu, by pomóc nam ze swoją jakością.

Facebook Comments