Aktualności Konferencje prasowe

Unai Emery po spotkaniu z Bayernem

Nasz trener po wygranym w niezłym stylu spotkaniu z mistrzami Niemiec postanowił odpowiedzieć na kilka pytań reporterów. Obiektem zainteresowań nie był jedynie mecz z Bayernem, ale także temat współracy z Freddiem Ljungbergiem.

O przygotowaniach do nowego sezonu…

Jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego. Naszym celem jest wejście w rytm poprzez spędzanie kolejnych minut na boisku, co pomoże także w odbudowaniu naszej pewności siebie. Chcemy wygrywać wszystkie mecze, oczywiście nie jest to najważniejsze, aczkolwiek bardzo istotne dla nas i naszych idei.

O młodzieży…

Czujemy się zobowiązani, aby dawać szansę młodym zawodnikom. Niektórzy piłkarze będą z nami w trakcie sezonu, dlatego już teraz ogrywani są na boisku z najlepszymi w swoim fachu. Świetnym przykładem godnym pochwały jest starcie Nketiaha przeciwko Sule. Czy na nich polegam? To zależy od ich występów. Przeciwko Colorado Rapids wielu młodych zawodników miało szansę się pokazać. Potrzebujemy ich teraz, a przede wszystkim będziemy ich potrzebować w przyszłości. Prowadząc Arsenal jesteśmy zobowiązani chociażby ze względu na historię – zarówno tę bliższą, jak i bardziej odległą – do tego, aby dawać młodym zawodnikom szanse. Jeżeli zasłużą na minuty, to z pewnością je dostaną. Jestem z nich bardzo zadowolony.

O Ainsleyu Maitlandzie-Nilesie…

Rozmawiałem z nim. Sytuacja jest o tyle dobra, że ten problem pojawił się w okresie przygotowawczym (chodzi o dostosowanie go do pozycji prawego obrońcy). W zeszłym sezonie zagraliśmy wiele spotkań z trójką w obronie dzięki czemu Sead i Ainsley mogli bardziej angażować się w akcje ofensywne. W tym meczu jednak postawiliśmy na więcej pracy w obronie, co powinno w przyszłości zaowocować przy grze czwórką obrońców.

O współpracy z Ljungbergiem…

Zna lepiej od kogokolwiek z nas każdego młodego zawodnika. Dzięki niemu miałem okazję sprawdzić Robbie’go Burtona. Freddie powiedział mi, że jest bardzo dobrym zawodnikiem na pozycję “6” lub “8”. Naprawdę bardzo nam pomógł.

Autor: Michał Kesler

Facebook Comments