Aktualności Wywiady

To, co tygryski lubią najbardziej – Unai Emery o letnich wzmocnieniach

Okienko transferowe w pełni, jednak o jakichkolwiek większych transferach Arsenalu nie wiemy zbyt wiele – po spotkaniu z Colorado Rapids o te kwestie został zapytany trener Kanonierów, Unai Emery.

O tym, że nowi zawodnicy jeszcze nie dołączyli do Arsenalu, i czy ściągnięcie ich na Emirates jest ciężkie…

Pracujemy, klub pracuje, aby przybyli do nas zawodnicy, którzy wzmocnią nasz skład. Spotykamy się bardzo często, aby dyskutować na ten temat – z Edu, z Raulem, w ubiegły poniedziałek z Joshem i Stanem w Denver. Mamy jasny plan ściągnięcia zawodników, którzy wspomogą nas swoją jakością piłkarską na pozycjach, które wymagają wzmocnienia.

O rynku transferowym…

Podchodzimy do tego z cierpliwością i spokojem, bo naprawdę chcemy pozyskać zawodników, którzy będą mogli wnieść nas na wyższy poziom, ale także dlatego, że w zespole mamy już bardzo solidnych i młodych zawodników, z których musimy wybrać najlepszych na określonych pozycjach. To co mogę powiedzieć naszym kibicom to to, że z zawodnikami, których mamy obecnie i tymi trzema-czterema, którzy dołączą do nas w niedługim czasie w tym okienku, nasza kadra będzie naprawdę mocna.

O Joshu Kroenke, który twierdzi, że fani powinni być “podekscytowani” tym, co ich czeka

Dokładnie tak. Rozmawiamy z naprawdę świetnymi zawodnikami i myślimy o naszym składzie i drużynie już teraz, uwzględniając także zawodników, których już mamy, a którzy mogą nam pomóc w osiągnięciu celów swoimi dobrymi występami. Inni zawodnicy mogą przybyć do nas aby nam pomóc. To czego od nich potrzebujemy to przyjście do nas aby rozgrywać wielkie spotkania, i Ci trzej czy czterej zawodnicy będą mieli za zadanie podnieść poziom naszego zespołu i składu. Jesteśmy bardzo wymagający, i mówimy tu o możliwościach pozyskania świetnych, bardzo drogich zawodników, którzy znajdują się na szczycie naszej listy życzeń na każdą pozycję. Dopiero w przypadku, w którym nie uda nam się ich zakontraktować zwrócimy się ku drugiemu celowi z naszej listy. Jednak każdy wymieniony na takowej liście zawodnik będzie dla naszego składu wzmocnieniem.

O Danim Ceballosie…

Nie chciałbym rozmawiać o konkretnych nazwiskach, ale Dani to bardzo dobry zawodnik.

Facebook Comments