Konferencje prasowe

Pomeczowa konferencja prasowa: Colorado Rapids – Arsenal

We wtorek w nocy Arsenal rozegrał w Denver pierwszy mecz w sezonie 2019/20. Przeciwnikiem Kanonierów było miejscowe Colorado Rapids. Zespół Unaia Emery’ego wygrał 3:0 po bramkach Bukayo Saki, Jamesa Olayinki oraz Gabriela Martinellego. Po spotkaniu trener odpowiedział na pytania dziennikarzy. Oto, co Hiszpan powiedział:

o meczu…

To był nasz pierwszy w nowej kampanii. Praca w Los Angeles idzie nam bardzo dobrze. Dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją do sprawdzenia młodych zawodników, którzy mieli możliwość udowodnić swoją jakość, pokazać zaangażowanie. Okres przedsezonowy to dobry czas na danie szansy młodszym piłkarzom. Meczowi towarzyszyła świetna atmosfera. Na trybunach było wielu naszych kibiców, a my mieliśmy dobry dzień.

o planie względem Martinellego…

Chcemy dać możliwość rozwoju każdemu młodemu zawodnikowi. Najpierw w treningu, a później w meczach. Tak jak dziś. Dzięki ciężkiej pracy i dobrym występom będą mogli być z nami cały czas.

o decyzji Laurenta Koscielnego…

Zaczął z nami przygotowania do sezonu, ale odmówił lotu na obóz. Od tamtej pory rozmawiałem z nim trzy razy o całej sytuacji. Chciałem, aby był z nami w Stanach, ale on chciał pozostać w Londynie. Teraz decyzja należy do klubu i zawodnika.

He started training with us this pre-season and I spoke with him three times for his situation. We wanted him to come with us on this tour but he decided to stay. Now it is a matter for the club and for the player.

o tym, czy Koscielny ma przyszłość w klubie…

Ma jeszcze rok kontraktu. Dla mnie, jako trenera, jest to ważny piłkarz. Tak jak powiedziałem wcześniej, decyzja jest po stronie jego i klubu. Oni muszą rozmawiać. Ja nic więcej nie mogę zrobić.

o tym, czy wyobraża sobie powrót Francuza do drużyny…

Nie wiem, czy mogę coś więcej powiedzieć. Dla mnie jasne jest, że musimy przygotowywać się do sezonu. Są tu zawodnicy, którzy mają odpowiednią charyzmę, aby stworzyć zespół. Laurenta Koscielnego z nami nie ma. Ja czekam na działania klubu.

o Colorado Rapids…

Ich sytuacja jest zgoła inna. Są w trakcie sezonu i dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją na pokazanie swoich umiejętności. Zagrali przed swoimi kibicami. Życzę im wszystkiego dobrego w rozgrywkach ligowych.

o transferach…

Klub cały czas nad tym pracuje. Codziennie rozmawiam z ludźmi odpowiedzialnymi za transfery i z Edu. Wolę pracować w ciszy i spokoju, aby podjąć odpowiednią decyzję. Mamy bardzo dobrych piłkarzy, bardzo młodych i zdolnych piłkarzy. Są pozycje, na których musimy się wzmocnić i nad tym pracuje zarząd.

o krótkiej przerwie między meczami…

W środę zagramy przeciwko Bayernowi Monachium, mamy więc tylko dwa dni na odpoczynek. Wtedy na boisko wyjdą zawodnicy, którzy dzisiaj nie grali, bądź grali mało. Sokratis, Mkhitaryan, Xhaka, czy Reiss Nelson.

o pracy z Edu i Freddie’m Ljungbergiem…

Znacie ich lepiej niż ja, w końcu to dwaj byli piłkarze Arsenalu! Freddie trenował drużynę U23, a po sezonie otrzymał propozycję zamiany ze Stevem Bouldem. Po rozmowach z jednym i drugim postanowiliśmy o zamianie ich ról. Jestem bardzo zadowolony z pracy z Freddie’m. Edu zna doskonale Arsenal i my mieliśmy okazję się poznać. Gdy trenowałem Valencię, Edu był moim zawodnikiem. Ma duże doświadczenie, zna otoczenie klubu. Raul, Vinai i ja chcieliśmy znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko dyrektora sportowego i podjęliśmy dobrą decyzję. Edu idealnie pasuje do klubu.

Facebook Comments