Konferencje prasowe

Konferencja przed rewanżem ze Stade Rennais

Unai Emery i Lucas Torreira wzięli udział w konferencji prasowej przed rewanżowym meczem 1/8 Ligi Europy ze Stade Rennais

Oto, co mieli do powiedzenia:

O zniesieniu zawieszenia Lacazette’a…

UE – Dzień dobry, jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy korzystać z dużej ilości zawodników. Ta wiadomość jest dla nas pozytywna.

Na temat doświadczenia w tzw. “comebackach”…

LT – Oczywiście mieliśmy sytuację w poprzedniej rundzie, w której musieliśmy obrócić wynik dwumeczu. Myślę, że gra w pierwszym meczu zupełnie inaczej  wyglądała aż do czerwonej kartki dla Sokratisa. Myślę, że mieliśmy kontrolę nad meczem i oczywiście objęliśmy wczesne prowadzenie, ale czerwona kartka zmieniła sytuację i zawodnicy Rennes byli w stanie wykorzystać wszystko. Dzięki temu wiemy, że jesteśmy w stanie zagrać dobry mecz i przejść do następnej rundy.

O dostępności Lacazette’a…

LT – Wszyscy wiemy, jak ważnym elementem naszej drużyny jest Alex Lacazette. Dla nas, jako drużyny istotne jest, aby jak najwięcej zawodników było dostępnych dla trenera. Miejmy nadzieję, że Lacazette pomoże jutro osiągnąć dobry wynik.

Na temat presji jaka ciąży na zespole…

UE – Jesteśmy bardzo wymagający od siebie. Dla nas jest to jeden pozytywny problem, ponieważ chcemy grać duże mecze, trudne mecze z najlepszymi drużynami – a w Lidze Europy z trudem osiągamy wyniki, takie jak ostatnia runda przeciwko BATE Borisov. Ta runda jest bardzo podobna, wróciliśmy z negatywnym wynikiem po pierwszym meczu i przez to jutro na pewno będzie ciężko. Nasze wymagania, są bardzo wysokie, chcemy osiągać jak najlepsze rezultaty z wymagającymi przeciwnikami. Chcę grać mecze, które są trudne, z zespołami, które posiadają zawodników klasy światowej. Jutro jest kolejny z nich. Musimy być razem i stworzyć wielką atmosferę na The Emirates z naszymi kibicami, aby pomóc nam osiągnąć najlepszą możliwą wydajność w ciągu 90 minut. Chcemy kontrolować przebieg spotkania od samego początku, aż do jego zakończenia.

Na temat jednego z ostatnich meczy Petra Čecha…

UE – Nasze myśli na są jutro pozytywne. Chcemy jutro zagrać jak najlepsze spotkanie. Myślimy tylko i wyłącznie o grze. A nasza myśl jest grą.

Czy był zaskoczony porażką w pierwszym meczu…

UE – Nie jestem zaskoczony. Są dobrym zespołem i mają dobrą jakość różnych zawodników. Mają tą świeżość. Duch, który im towarzyszy, nowi gracze grający ofensywnie i są dobrze zorganizowani defensywnie. Wygrali oba mecze z Betisem, zagrali bardzo dobre zawody i pokazali, że z nami również potrafią dobrze się zaprezentować. Podchodzimy do nich z szacunkiem, ale chcemy od początku narzucić swój styl, wygrać to spotkanie i przejść do następnej rundy. Liczę na obecność kibiców, którzy pomogą nam osiągnąć ten zamierzony cel. Mamy pewien plan i możliwości, dzięki którym jesteśmy w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania z nawiązką.

O swoim pierwszym sezonie w Arsenalu…

LT – Tak, to mój pierwszy sezon w Arsenalu. Czuję się tu świetnie. Muszę powiedzieć, że na początku było to trochę trudne, ponieważ była to zupełnie inna liga. Przyzwyczaiłem się do ligi włoskiej, która jest bardzo intensywna. Jednak graliśmy tam raz lub dwa razy w tygodniu, podczas gdy na początku tego sezonu Arsenal grał nawet co dwa dni, więc było to dość trudne. Jednak bardzo pomogli mi wszyscy ludzie w klubie i dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu udało mi się rozwinąć. Jestem bardzo zadowolony, że jestem jednym z graczy, którzy w tym sezonie wystąpili w klubie jak najwięcej. Mam nadzieję, że skończymy ten sezon w jak najlepszy możliwy sposób.

Na temat tego, że są traktowani jako faworyci tego dwumeczu…

UE – Nie myślę o tym. Chcę zagrać najlepszy możliwy mecz, robiąc wszystko, co w naszej mocy, z każdym graczem. W pierwszym spotkaniu pokonali nas, a jutro będziemy chcieli pokazać tutaj, że może być inaczej, ale z wielkim szacunkiem dla nich. Musimy kontrolować nasze emocje i umieć reagować na różne sytuacje i scenariusze, które mogą pojawić się w ciągu jutrzejszych 90 minut. To jest nasza droga i nasz plan na jutro.

Na temat dostępności Lacazette’a (do Emery’ego)…

UE – Gramy różnymi systemami, z różnymi graczami. Możemy grać z dwoma napastnikami, możemy grać jednym. Jutro myślę nie tylko o pierwszej jedenastce, ponieważ na pewno będziemy potrzebować różnych zawodników by reagować w odpowiedni sposób na sytuację meczową. Wszyscy zawodnicy są bardzo ważni. Możemy grać z Lacazette i Aubą, albo możemy grać jednym. Myślę, że będziemy potrzebować różnych możliwości, jeśli mecz będzie przebiegał w taki czy inny sposób.

Na temat zagrożenia ze strony Ben Arfy…

UE – Jest bardzo dobrym graczem i bardzo go szanujemy.

Jak zareagował na komentarz Ben Arfy…

UE – Moim celem jest przygotowanie się do meczu z Rennes. Szanujemy ich bardzo.

Na temat dziewięciu kolejnych zwycięstw na The Emirates…

UE – Musimy skupić się na tym co będzie jutro. Chcemy stworzyć wyśmienite widowisko dla naszych kibiców w ciągu 90 minut. Musimy oczyścić umysł, zagrać na pełnej świeżości przez całe spotkanie, aby podejmować najlepsze decyzje.

Facebook Comments