Wywiady

Maitland-Niles: Wszyscy pójdziemy w ogień za drużynę i dzisiaj mogliście to zobaczyć!

Ainsley Maitland-Niles wrócił w niedzielę do wyjściowej jedenastki i miał udział przy zwycięstwie 2:0 nad Manchesterem United.

Dwudziestojednolatek wystąpił na prawym wahadle i w jego grze było widać mnóstwo energii i zaangażowania zarówno pod bramką Bernda Leno, jak i pod tą, strzeżoną przez Davida De Geę.

Po spotkaniu Maitland-Niles udzielił wywiadu dziennikarzom. O to, co powiedział:

o spotkaniu…

To świetny wynik, każdy dawał z siebie wszystko i dzięki temu udało się strzelić dwie bramki oraz zachować czyste konto.

o presji którą wywołują takie mecze…

Oczywiście, wiedzieliśmy, ile znaczy bezpośrednia rywalizacja. Trener rozmawiał z nami przez cały tydzień, zwłaszcza po porażce w czwartek. Dzisiaj musieliśmy zaprezentować się jak najlepiej.

o rzucie karnym Aubameyanga…

Po pierwsze, warto docenić Lacę, który wywalczył jedenastkę, ale oddał piłkę Aubie, aby ten odzyskał swoją pewność siebie. To potwierdza, jakim typem zawodnika jest Alexandre. Auba pokazał zimną krew i spokój. Wspaniale!

o Lacazette’cie, który przekazał Aubameyangowi karnego…

Tworzymy zespół. Wszyscy pójdziemy w ogień za drużynę i dzisiaj mogliście to zobaczyć w każdym wślizgu, pościgu, bloku. Uwielbiamy to!

o atmosferze…

Dzisiaj kibice byli wspaniali. Potrzebujemy ich, przed nami jeszcze wiele kroków do celu, dzięki nim ta droga jest łatwiejsza. Nie ma nic lepszego, niż krzyk i radość kibiców.

o wadze zwycięstwa w kontekście walki o Ligę Mistrzów…

To ważny wynik, 2:0 z bardzo dobrym zespołem. Kluby nie przyjeżdżają tutaj z przekonaniem, że wygrają z łatwością. Jednak my musimy skupić się na kolejnym spotkaniu.

Facebook Comments