Konferencje prasowe

Arsenal – Manchester United 2:0. Pomeczowa konferencja prasowa Unaia Emery’ego

Unai Emery był szczęśliwy po dwubramkowym zwycięstwie na Emirates Stadium. Dziękował kibicom za ich doping, pochwalił Aubameyanga za jego zimną krew i powiedział o rywalizacji o Ligę Mistrzów.

To wszystko, co Hiszpan powiedział na konferencji:

o tym, czy jest to najlepszy mecz w wykonaniu jego piłkarzy…

Nie wiem, czy to najlepszy występ przez cały sezon. Myślę, że rozwijamy się i stanowimy silną konkurencję dla każdego rywala, na każdym stadionie. Czasami zmieniamy sposób gry, piłkarzy, jednak dzisiaj jestem dumny z każdego zawodnika. Chciałbym też podziękować naszym kibicom, którzy pomogli  nam i stworzyli wspaniałą atmosferę. Liczę na nich też w czwartek i kolejnych spotkaniach. Uważam, że to bardzo ważne. Piłkarze pokazali zaangażowanie, wolę walki i zaufanie do wykonywanej pracy.

o Aubameyangu wykonującym jedenastkę po tym, gdy nie trafił jednej przeciwko Tottenhamowi…

Pierre wykonał w karierze wiele karnych. Czasami strzelał, czasami nie, ale najważniejsze jest, że to tylko jedna okazja podczas meczu. Ma świetną osobowość i dużo pewności siebie. Mam do niego takie samo zaufanie jak przed tygodniem. Tak jak już mówiłem – to nie jest błąd, to sytuacja. Zdarza się tak, że bramkarz obroni strzał.

o tym, czy rozmawiał z zawodnikami o rzutach karnych…

W zespole jest kilku piłkarzy, którzy mogą wykonywać jedenastki, tacy, którzy zamieniali karne na bramki. Aubameyang jest specjalistą od zdobywania bramek. Lacazette również może strzelać. Dzisiaj byłem pewny, że, który by nie podszedł, to padnie gol.

o tym, czy był to słuszny rzut karny…

Miękki, podobny do tego z zeszłego tygodnia. Ostatnio Tottenham dostał rzut karny, a teraz my dostaliśmy taki. Myślę, że możemy się cieszyć.

o bramce Granita Xhaki…

Jestem tu tylko rok, ale wiem, że Xhaka to specjalista od strzelania. Potrafi to zrobić z wielu pozycji na boisku. Mimo że oddaje strzał z dużej odległości, może on zamienić się w bramkę. Tak było dzisiaj. Uważam, że może próbować w każdy meczu.

o kibicu, który wbiegł na boisko i  popchnął Smallinga…

Nie podoba mi się to, ale to wykracza poza moje kompetencje. Trzeba wspierać swoją drużynę i cieszyć się z jej sukcesów, ale nie można zapominać o szacunku. To jest wymagane. Dziękuję wszystkim fanom, którzy pomogli nam odnieść zwycięstwo, kibicowali nam, ale robili to z szacunkiem.

o tym, czy rozmawiał z Joshem Kroenke…

Nie, nie rozmawialiśmy, ale wiem, że był na trybunach. Może uda nam się spotkać w poniedziałek.

o wyścigu o „top four”…

Byliśmy optymistycznie nastawieni, gdy nie powodziło nam się najlepiej, spadaliśmy w tabeli. Zachowaliśmy spokój, pracowaliśmy dalej, poprawiliśmy się. Przyszły zwycięstwa, możemy się cieszyć, ale to nie zmieni naszego myślenia. Będziemy trenować dalej, pojawią się kolejne przeszkody. Walczymy na dwóch frontach – w Premier League i Lidze Europy. Następne spotkanie w lidze zagramy dopiero za trzy tygodnie, to bardzo dużo czasu. Teraz skupiamy się na czwartku. Dzisiaj możemy się cieszyć. Jesteśmy wyżej w tabeli. Jednak Manchester United, Chelsea i Tottenham też będą walczyć. Musimy zachować ciągłość, punktować regularnie, tak jak dzisiaj. Zachowaliśmy spokój, pokazaliśmy zaangażowanie, dzięki temu wygraliśmy. Mecz może zmienić się o 180 stopni z powodu czerwonej kartki lub bramki, wiemy to z autopsji. Musimy kontrolować nasze emocje.

o zachowywaniu czystych kont…

Tak, to bardzo ważne. Równie istotne jest granie różnymi systemami i różnymi piłkarzami, abyśmy grali w tym samym stylu i nadal wygrywali. Chcemy kontrolować mecze, cieszyć się grą. Oczywiście to nie jest zawsze możliwe. Rozwijamy się, rośnie nasza pewność siebie, czujemy się lepiej. Jednak chcemy być jeszcze lepsi. Pracujemy każdego dnia, aby osiągnąć nasz cel wygrywając kolejne spotkania.

Facebook Comments