Wywiady

Nacho Monreal: Każdy mecz przeciwko United sprawia mi ogromną radość

Nacho Monreal wiedział o zaciętej rywalizacji z Manchesterem United na długo przed dołączeniem do Arsenalu w 2013 roku.

Z Czerwonymi Diabłami będziemy potykać się w tym sezonie po raz trzeci. W grudniu zremisowaliśmy 2:2 na Old Trafford, a w styczniu ulegliśmy drużynie Solskjæra 1:3 w Pucharze Anglii.

Podopieczni Unaia Emery’ego zajmują obecnie piątą pozycję, ale do czwartego United tracą tylko jeden punkt. Dzisiejsze spotkanie może być kluczowe  w wyścigu po awans do Ligi Mistrzów.

„Przed przyjazdem na Wyspy znałem historię obu zespołów,” powiedział Nacho Monreal. „Oglądałem dużo meczów i Arsenalu, i Manchesteru. Wiedziałem, że to są kluby ze wspaniałą historią. Mają kibiców na całym świecie.”

„To jedne z największych zespołów na globie. Jestem szczęśliwy, że zostałem Kanonierem. Każdy mecz przeciwko United sprawia mi ogromną radość. To niesamowita rywalizacja, z niesamowitą atmosferą i otoczką.”

„Przegraliśmy z nimi w innych rozgrywkach, ale dzisiaj gramy w Premier League. Nasz cel pozostaje od sierpnia bez zmian – zakończyć sezon w górnej czwórce i awansować do Ligi Mistrzów.”

„W niedzielę mamy przed sobą doskonałą okazję, by przybliżyć się do osiągnięcia tego, co chcemy. Musimy zapomnieć o spotkaniu w FA Cup, skupić się tak, aby zdobyć trzy punkty. To przybliży nas do zamierzonego celu.”

„Jest jeszcze dziewięć meczów do rozegrania w lidze. Zadanie jest trudne, bo o Ligę Mistrzów walczy również Chelsea. Jeśli wygramy, będziemy w dużo lepszej pozycji.”

Facebook Comments