Wywiady

Emery: Chcemy zakończyć sezon w czołowej czwórce

Od ostatniego spotkania z Manchesterem United na The Emirates minęło tylko sześć tygodni. Jednak Unai Emery spodziewa się zupełnie innego meczu. Liczy na dobry występ swoich podopiecznych. Poprzednia rywalizacja w ramach rozgrywek FA Cup zakończyła się zwycięstwem drużyny Olego Gunnara Solskjæra i jej awansem do kolejnej rundy pucharu.

Jakie oczekiwania ma Hiszpan przed hitem kolejki?

„Oczywiście, składy się nie zmieniły. Oni są w bardzo dobrej formie tak, jak byli wtedy, ale my też w ostatnich tygodniach zagraliśmy dobre mecze, w których mieliśmy wiele okazji.”

„W poprzednim spotkaniu walczyliśmy, chcieliśmy awansować do kolejnej rundy, ale przegraliśmy. W niedzielę potrzebujemy kilku zmian w taktyce, dobrego występu wszystkich zawodników.”

„Moi piłkarze muszą być świeży, pełni energii, jakości. Na ławce też muszą znaleźć się ludzie, którzy po wejściu na boisko, pomogą odnieść korzystny rezultat.”

„To nie jest ostateczne starcie. W lidze rozgrywa się 38 spotkań. Taką samą liczbę do rozegrania mamy my, Manchester United i każda inna drużyna. Oczywiście, spotkania z bezpośrednimi rywalami są istotne. Gramy o trzy punkty. Zrobimy wszystko, by je zdobyć. Sezon chcemy zakończyć w czołowej czwórce.”

Facebook Comments