Aktualności

Merson: Przegrany odpadnie z wyścigu o Ligę Mistrzów

Były Kanonier jest zdania, że gorszy zespół ze spotkania Arsenal – Manchester United pożegna się z marzeniami o miejscu w czołowej czwórce Premier League.

Pierwsza czwórka albo nic – tak zapowiada nadchodzący, niedzielny mecz Paul Merson, były zawodnik Arsenalu i reprezentacji Anglii. Wygrany zbiera wszystko.

Manchester United, zajmujący obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli, ma punkt przewagi nad piątym Arsenalem, który z kolei o jedno oczko wyprzedza szóstą Chelsea. The Blues mają także jedno zaległe spotkanie przeciwko Brighton, a wygrana pozwoli im wrócić na dobre do rywalizacji miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

“W tym meczu wiele się wyjaśni, być może wszystko” – powiedział Merson Sky Sports. “To będzie wielkie spotkanie, a ten, kto w nim polegnie, przegra jednocześnie walkę o miejsce w czołowej czwórce ligi”.

“Jeśli to Arsenal będzie gorszy, nadal ma szansę wygrać Ligę Europy. Niektórzy mówią mi, że United może też wygrać Ligę Mistrzów, ale nie jestem co do tego przekonany”.

“Sytuacja obecnie jest ta sama dla Arsenalu i Chelsea, co dla Manchesteru United sprzed dwóch lat, kiedy wygrał Ligę Europy. Im dłużej pozostaną w tych rozgrywkach, tym nabiorą więcej pewności, że można pójść w ślady Czerwonych Diabłów z 2017 roku. Wtedy postawili wszystko na jedną kartę i opłaciło się, nawet pomimo zajęcia szóstego miejsca w lidze”.

“Myślę też, że Arsenal awansuje dalej, mimo porażki w pierwszym meczu. Jest wiele do zrobienia w rewanżu, ale stać ich na to. Potem będzie jednak jeszcze ciężej, bo w rozgrywkach pozostało kilka naprawdę klasowych drużyn” – zakończył Anglik.

Facebook Comments