Aktualności

Emery: Nie mamy problemów z dyscypliną

Porażka z Rennes 1:3 była w dużej mierze spowodowana kolejnym wykluczeniem, trzecim w ciągu ostatnich sześciu meczów – tym razem boisko opuścić musiał Sokratis.

Arsenal dobrze rozpoczął wczorajsze spotkanie, obejmując prowadzenie już w trzeciej minucie za sprawą Alexa Iwobiego. Potem jednak do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, co skutkowało ryzykownymi interwencjami ze strony obrońców Kanonierów – po dwóch takich zagraniach Sokratisa sędzia zdecydował się pokazać mu żółte kartki. Rennes wyrównało chwilę potem po pięknym trafieniu Bourigeauda, a w drugiej połowie dopełniło formalności trafiając do siatki jeszcze dwukrotnie.

Unai Emery wyciąga jednak wnioski z tej porażki i wydaje się być dobrej myśli przed rewanżem: “Na początku osiągnęliśmy to, czego chcieliśmy, ale pojawiła się czerwona kartka” – powiedział Hiszpan.

“Dwa żółte kartoniki, taka była decyzja sędziego. Po nich jednak powinniśmy byli prawidłowo zareagować. Musimy się nauczyć, jak grać mając na boisku jednego piłkarza mniej. To trudne doświadczenie, bo nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy, nawet pomimo utraty zawodnika. Sądzę, że potrafimy to robić lepiej”.

“Mimo to, jestem zadowolony z tych pierwszych 40 minut meczu. Z całym szacunkiem do Rennes, ale narzuciliśmy im wtedy nasz styl gry. Powinniśmy jednak strzelić drugą bramkę, bo mieliśmy ku temu okazje”.

W ostatnią sobotę czerwoną kartkę obejrzał Lucas Torreira, który przedwcześnie opuścił spotkanie przeciwko Tottenhamowi. Z kolei w pierwszym meczu przeciw BATE z boiska wyleciał Alexander Lacazette.

Unai Emery został w związku z tym zapytany, czy uważa, że jego drużyna ma ostatnio problemy z dyscypliną na murawie: “Nie. Każdą z tych kartek rozpatrzymy indywidualnie. Rewanż rozpoczniemy już jedenastu na jedenastu, bez Sokratisa i Lacazette’a, ale mamy innych piłkarzy. Tak jak w pierwszych 40 minutach postaramy grać swoje, także z pomocą fanów, by odwrócić losy dwumeczu”

“Wszyscy wiemy jednak, że to nie jest dobry wynik. To zły wynik i rewanż będzie dla nas trudny. Jednak jeśli odpowiednio się skoncentrujemy, to z naszymi zawodnikami come back jest możliwy” – zakończył trener Arsenalu.

Facebook Comments