Bez kategorii

Konferencja prasowa po meczu z Southampton


Unai Emery był zadowolony po niedzielnym zwycięstwie w Premier League nad Southampton.

Po raz pierwszy od grudnia Arsenal zachowuje czyste konto w kolejnym meczu, a dopisane trzy punkty pozwalają wrócić do czołowej czwórki. Do końca sezonu ligowego pozostało jedynie 11 spotkań.

Emery został zapytany o występ Kanonierów, postawę obrońców oraz wypowiedział się na temat walki o Ligę Mistrzów. Oto, co miał do powiedzenia:

Na temat wygranej…

Dzień dobry, mówiliśmy, że walczyliśmy, gdy graliśmy poprzednio przeciwko nim. Wtedy byliśmy w trudnej sytuacji, ponieważ graliśmy z Xhaką w środku obrony i mieliśmy pierwsze kontuzje z Hectorem Bellerinem i ostatecznie przegraliśmy 3-2. To był ważny mecz i rozmawialiśmy na odprawie wczoraj o szacunku dla Southampton, ale także myśleliśmy, że potrzebujemy mentalności wspierającej w dzisiejszym meczu. Myślę, że zawodnicy wiedzieli jak ważne są te trzy punkty, szczególnie tutaj na naszym stadionie i przed naszą publicznością. Może motywacją był również pierwszy mecz, który przegraliśmy.

O dobrej postawie obrońców przeciwko Southampton…

Tak, oni mają dobrych zawodników w ataku, którzy są bardzo szybcy jak Redmond. W pierwszej akcji dostali się w naszą strefę obronną i stworzyli kilka dobrych okazji. Ale dzisiaj również swoją ważną cegiełkę dołożył bramkarz. Myślę, że dzisiaj Leno grał bardzo dobrze i bardzo nam pomógł. Czasami chcesz mocno zaatakować naszym lewym i prawym obrońcą, ale może lepiej jest grać trzema środkowymi z tyłu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo. Wszystko zależy od tego, czy przeciwnicy grają z jednym lub dwoma napastnikami oraz od analizy taktycznej przygotowanej na konkretny mecz. Po dzisiejszym dniu myślę, że Lichtsteiner zagrał swoją najlepszą pierwszą połowę w sezonie, ale również Kolašinac również utrzymywał swoją konsekwencję. Grał dzisiaj dobrze, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie.

O powrocie do top 4…

Jest to dla nas pozytyw, ale nie zmienia naszego pomysłu ani naszego sposobu na grę. Mecz po meczu staramy się kontynuować to co wypracowaliśmy. W środę chcemy zgarnąć kolejne ważne trzy punkty przeciwko Bournemouth. Myślę, że możemy wykorzystać tą chwile i różnych zawodników, aby uzyskać dobre tempo gry. Potrzebujemy pewnego rodzaju miksu, aby zarezerwować niektórych graczy na niektóre mecze, ponieważ zamierzamy zagrać wiele spotkań. Zaczęliśmy w czwartek, a następne dzisiaj, środę i po sobocie, więc ważne jest, aby zagrać z tak dużym występem jak dzisiaj, kiedy możemy zmienić niektórych graczy z pierwszej jedenastki.

Czy powinniśmy strzelić więcej…

Stworzyliśmy szanse i myślę, że dziś mogliśmy wygrać więcej niż dwoma golami. Powinniśmy kontynuować to podejście, aby grać z tą intensywnością i utrzymać ją przez 90 minut. Musimy tworzyć szanse i zdobywać bramki. Zasłużyliśmy, aby zdobyć więcej goli. Auba miał dwie szanse, gdy był na boisku i to jest dobra droga. Ponadto dopuściliśmy dzisiaj do dwóch groźnych sytuacji pod naszą bramką, ale myślę, że Bernd grał bardzo dobrze i bardzo nam pomógł.

O kolejnym zwycięstwie w Premier League…

Dla nas głównym priorytetem jest Premier League, ponieważ daje nam to możliwość zachowania spójności. To pierwszy cel dla nas, ale również nie spuszczamy z tonu w Lidze Europy. Premier League daje nam konsekwencję, ale w tej chwili myślę, że lepiej czujemy się na własnym stadionie. W ostatnim meczu wygraliśmy w Huddersfield, ale myślę, że potrzebujemy większej spójności.

O tym, czy kilka spotkań w krótkim czasie może przynieść korzyść drużynie…

W ciągu tygodnia mamy zwyczaj grać wiele meczów. Dziś jestem szczęśliwy, ponieważ powiedziałem im, w czwartek że jestem z nich bardzo dumny po tym, jak pracowali w bardzo trudnym meczu dla wyniku. Dzisiaj postanowiliśmy dokonać pewnych zmian w składzie i bardzo ważne jest, aby kontynuować naszą intensywność i wydajność z różnymi zawodnikami. Musimy być razem i możemy czuć się silniejsi z każdym graczem, który wnosi coś do naszej gry. Cieszę się możliwością korzystania z różnych zawodników w różnych meczach z intensywnością, którą chcemy grać.

Na temat remisu Manchesteru United z Liverpoolem

Skupiamy się na naszej drodze, ponieważ nie możemy kontrolować wyników Manchesteru United, Chelsea czy Tottenhamemu, poza sytuacją, kiedy gramy przeciwko nim. To jedyny moment, kiedy możemy zdecydować o ich wyniku. Najważniejszą rzeczą w naszych meczach jest myślenie krok po kroku i gra po grze, a w środę chcemy trzech punktów przeciwko Bournemouth. Chcemy tych samych trzech punktów przeciwko Tottenhamowi, a jedyną różnicą jest to, że możemy kontrolować nasz wynik i rezultat. Naszym celem jest wygrana w środę i wykorzystanie graczy, którzy mogą dać najlepszą możliwą wydajność z intensywnością, jakością i organizacją, taką jaką pokazaliśmy dzisiaj.

Facebook Comments