Aktualności

Były trener Tottenhamu krytykuje zimowe okienko w wykonaniu Arsenalu

Tim Sherwood, trener Tottenhamu w latach 2013-14, postanowił zabrać głos na temat zimowych poczynań na rynku transferowym odwiecznego rywala swojego byłego klubu – Arsenalu – nie zaniechując przy tym „obowiązku” uderzenia w bohatera jedynej zimowej transakcji Kanonierów – Denisa Suáreza.

Jak dobrze wiemy – w styczniu Arsenal łączony był z wieloma zawodnikami – najczęściej usposobionymi ofensywnie – jednak do drużyny dołączył zaledwie jeden z nich – na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Barcelony przybył zawodnik dobrze znany Unaiowi Emery’emu z czasu spędzonego chociażby w Sevilli – Denis Suárez.

Tim Sherwood twierdzi jednak, że Kanonierzy popełnili ogromny błąd, nie koncentrując swojej uwagi na wzmocnieniu w zimowym okienku transferowym kulejącej linii defensywnej.

„Największymi atutami Arsenalu są zawodnicy, którzy przyszli z innych zespołów.”

„Zapłacili za Lacazette’a, Aubameyanga, Torreire, Guendouziego, ale gdzie w tym wszystkim są zawodnicy wywodzący się z akademii Arsenalu?”

„Zazwyczaj włączali ich do pierwszego zespołu, dawali im szansę na grę. Gdzie są teraz, i dlaczego nie dostają jakichkolwiek szans?”

„Praktycznie wszyscy są wypożyczani. Myślę, że nie ma na nich długoterminowego planu. Jestem pewien, że nie są także w krótkoterminowym planie klubu. Jeśli jest zawodnik, którego Arsenal nie potrzebował, jest nim Denis Suárez.”

„Potrzebowali obrońcy, potrzebowali włożyć w tą transakcję wszystkie swoje siły i środki, jednak tego nie zrobili, i to właśnie uważam za ogromny błąd.” – zakończył Anglik.

Facebook Comments