Bez kategorii

Emmanuel Petit: Dla Arsenalu nie ma żadnego wytłumaczenia

Emmanuel Petit uważa, że nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia na to, jak mało pieniędzy wydał Arsenal w styczniu. Również zastanawia się, czy był sens zwalniać Arsène’a Wengera, skoro Unai Emery nie ma odpowiedniego wsparcia ze strony klubu.

Kanonierzy byli ograniczeni jedynie do wypożyczeń, które miałyby pomóc w wywalczeniu miejsca dającego promocję do Ligi Mistrzów. W niedzielę Arsenal uległ 1:3 Manchesterowi City i spadł na szóste miejsce. Londyńczycy tracą punkt do piątego Manchesteru United i trzy oczka do czwartej Chelsea.

Były francuski pomocnik twierdzi, że klub powinien skupić się zimą na wzmocnieniu defensywy. Według Petita największym problemem Unaia Emery’ego jest brak klasowych obrońców. Arsenal zdecydował się jednak na ściągniecie tylko Denisa Suareza na półroczne wypożyczenie.

„Emery musiał być bardzo zawiedziony, gdy usłyszał już w swoim drugim oknie transferowym, że klub nie może nikogo kupić,” – powiedział legendarny pomocnik dla Independent.ie. „Zobaczcie ile pieniędzy wydaje Manchester United, Liverpool i Manchester City. Jeśli nie dogonimy ich w kwestiach finansowych, nie dogonimy ich również w tabeli. Arsenal musi zacząć kupować piłkarzy na wysokim poziomie. Tottenham nie wydaje pieniędzy, ponieważ są w sytuacji, w której my byliśmy w 2006 roku, gdy przenosiliśmy się na Emirates Stadium. Jednak dla Arsenalu nie ma żadnego wytłumaczenia.”

„Jeśli zwalniasz Arsèna Wengera, a jego następcy mówisz, że nie masz dla niego pieniędzy na uzupełnienia oraz wzmocnienia to nasuwa się pytanie: w jakim celu pozbyłeś się Wengera?” – dodał Petit. „W defensywie Kanonierzy wyglądają bardzo źle. Nie ukrywam, że moje zdziwienie było ogromne, gdy dowiedziałem się, że nikogo na tę pozycję nie ściągnęli.”

„Lepsze zespoły bardzo łatwo radzą sobie z naszą obroną. Nie wierzę, że Unai Emery naprawdę jest zadowolony ze stanu tej formacji. On sam może w to nie wierzyć,” – zakończył Francuz.

Facebook Comments