Bez kategorii

Mkhitaryan: Jestem wdzięczny wszystkim pracownikom klubu

Henrikh Mkhitaryan wrócił na boisko po kontuzji, która wykluczyła go z gry na ponad miesiąc. Ormianin zagrał w poniedziałek z drużyną U23 w rozgrywkach Premier League 2 przeciwko West Hamowi United.

Nasz numer 7 wyglądał dobrze i poprowadził zespół Freddiego Ljungberga do zwycięstwa 3:0. Wszystkie bramki Arsenal zdobył w pierwszej połowie. Na drugą część spotkania zawodnicy nie wyszli na murawę Meadow Park, ponieważ warunki pogodowe znacznie się pogorszyły. Z powodu dużej mgły arbiter spotkania musiał je zakończyć.

Oto, co trzydziestolatek powiedział:

o swoim samopoczuciu…

Wróciłem po dłuższej nieobecności. Zagrałem z zespołem U23 i jestem bardzo szczęśliwy. Mam nadzieję, że nie będę miał więcej kontuzji i będę mógł wrócić do gry w pierwszej drużynie.

o pomocy sztabu…

Jestem wdzięcznym wszystkim osobom, które ze mną pracowały. Sztabowi medycznemu, trenerowi przygotowania fizycznego i każdemu pracownikowi klubu. Również kolegom z zespołu. Wspierali mnie każdego dnia. Takie jest życie, wszystko może się zdarzyć. Kontuzje to nieodłączny problem gry w piłkę. Mam nadzieję, że nikt więcej nie doświadczy kontuzji, drużyna będzie w pełni zdrowa i przygotowana na kolejne mecze.

o swoim występie…

Niestety nie dokończyliśmy meczu. Zagraliśmy dobrą pierwszą połowę, ale sędzia musiał przerwać mecz. Na pewno możemy poprawić się w kilku aspektach. Jednak zdobyliśmy trzy bramki, graliśmy niezłą piłkę. Myślę, że mogliśmy strzelić więcej bramek.

o tym, czy grał kiedyś w meczu, który został przerwany już w przerwie…

Nigdy! To pierwsza taka sytuacja w całej mojej karierze.