Konferencje prasowe

Manchester City – Arsenal 3:1 Pomeczowa konferencja prasowa Unaia Emery’ego

Unai Emery był zawiedziony porażką z obecnym Mistrzem Anglii. Mimo to, spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na ich pytania o występ drużyny, mentalność jego piłkarzy i stan zdrowia Shkodrana Mustafiego.

Przeczytajcie, co trener powiedział:

o meczu…

Dobry wieczór. Gospodarze pokazali swoją wyższość przez pełne 90 minut. W pierwszej połowie wyglądaliśmy solidnie w defensywie. Musieliśmy dużo pracować, aby nie pozwolić zawodnikom Manchesteru tworzyć dogodne okazje do zdobycia bramki. W pierwszej połowie mogliśmy zagrać bardziej defensywnie i doszukiwać się w tym optymizmu, ale w drugiej części spotkania musieliśmy gonić wynik. Otworzyliśmy się, szukaliśmy szansy do wyrównania. To sprawiło, że piłkarze drużyny przeciwnej mieli dużo miejsca do wyprowadzania ataków. Długo utrzymywali się przy piłce, gdy my byliśmy głęboko cofnięci. Udało im się wypracować trzecią bramkę, pokazali, że w tym momencie są lepszą drużyną niż my. Wynik obrazuje różnicę między Arsenalem, a Manchesterem City.

o tym, czy ta różnica w jakości zmniejszyła się od pierwszego spotkania…

Nie mogę dużo o tym powiedzieć. Pokazali swoją jakość pod koniec meczu. Przegrywaliśmy wiele pojedynków. Mamy kilku młodych zawodników, którzy są w trakcie swojego pierwszego sezonu w Premier League i mogą wejść na wysoki poziom. Jestem bardzo zadowolony z występu Lucasa Torreiry i Mattéo Guendouziego, ale oni również potrzebują czasu, aby stać się jeszcze lepszym i nabyć więcej pewności siebie oraz doświadczenia. Wynik może tego nie pokazuje, ale na pewno możemy doszukiwać się pozytywów z tego meczu.

o postępie od początku sezonu…

Chcemy robić to, co do nas należy tak, jak chcemy, aby osiągnąć wspólnie wyznaczone cele. Jednak potrzebujemy do tego czasu i cierpliwości. Teraz rywalizujemy o czwarte miejsce z Chelsea, do której tracimy trzy punkty i Manchesterem United, który ma punkt przewagi. Musimy nabrać regularności, zdobywać co mecz komplet punktów, prezentować stały poziom przez 38 kolejek. Dzisiaj przegraliśmy, ale będziemy chcieli się rozwinąć, nauczyć na błędach. To normalne – gospodarze pokazali swoją wyższość, a my musimy kontynuować pracę. Następne spotkanie, przeciwko Huddersfield, jest dla nas ważne, ponieważ wygrywając takie mecze nabiera się pewności siebie i można zacząć regularnie punktować. Musimy to zrobić, jeśli chcemy zakończyć sezon w najlepszej czwórce. Wiemy, że to nie będzie łatwe, ale wiemy też, że potrzeba nam czasu.

 

o mentalności jego zawodników w meczach wyjazdowych…

Ale mentalność jest taka sama, czy ma się przewagę, czy nie. Gdy jesteś na boisku, grasz przeciwko drużynie, która jest od ciebie lepsza, nabierasz pewności siebie, gdy przejmujesz piłkę, utrzymujesz się przy niej. To sprawia, że „rośniesz”. Uważam, że moi zawodnicy mają dużo pewności siebie, ale gdy jesteśmy słabsi niż przeciwnik, to się czuje i widać skutki na boisku. Myślę, że mamy jakościowych piłkarzy, którzy mogą być jeszcze lepsi w przyszłości. Musimy patrzeć w przód z optymizmem, co nie jest łatwe z wynikiem, jaki dziś osiągnęliśmy.

o podobieństwie straconych bramek…

To zespół pełen klasowych zawodników z ogromnym potencjałem ofensywnym. Bardzo trudno zatrzymać taką siłę. Moi zawodnicy pracowali i potrafili pokazać jakość, mimo straconych bramek. Dla nas ważne jest to, że możemy zbliżyć się do jakości Manchesteru City, ponieważ w sezonie rozgrywamy 38 ligowych spotkań. Dzisiejsza porażka jest dla nas lekcją, motywacją do pracy oraz zauważeniem i poprawą błędów.

o Shkodranie Mustafim i Konstantinosie Mawropanosie…

Myślę, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku. Miał drobne problemy przez minione dwa tygodnie. Dinos Mawropanos trenuje z nami od pewnego czasu, to był jego pierwszy występ od dawna, więc przez 20 minut mógł nabrać pewności siebie, ale też pomóc drużynie.

o tym, czy Niemiec będzie długo niedostępny…

Shkodran był gotowy do gry, mimo małych urazów w minionym tygodniu. Pod koniec meczu miał drobne problemy, więc zdecydowałem się zdjąć go z boiska, jednak sądzę, że to nic poważnego. Mam nadzieję, że będzie trenował z zespołem w nadchodzącym tygodniu i przygotuje się na nadchodzący mecz. Chciałem też dać szansę Mawropanosowi.

Facebook Comments