Aktualności

Lucas Torreira: Musimy znowu zacząć robić swoje

Lucas Torreira wie, że przed nami długa i trudna droga do zabezpieczenia miejsca w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.

Niedzielna porażka z Manchesterem City sprawiła, że Arsenal traci trzy punkty do czwartej Chelsea i punkt do Man United, który wyprzedził nas w minionej kolejce i zajmuje piąte miejsce.

Do końca kampanii zostało jednak jeszcze 13 meczów. Urugwajczyk spodziewa się wielu zmian. Oto, co powiedział po porażce na Etihad:

o meczu…

Cóż, to był bardzo trudny mecz. Graliśmy przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Premier League. Wiedzieliśmy, że City będzie chciało narzucić swój styl gry, a my rzadziej będziemy utrzymywać się przy piłce. Musieliśmy być blisko siebie, naciskać na gospodarzy. Szybko odpowiedzieliśmy na wcześnie straconą bramkę, jednak później sprawy potoczyły się w niekorzystnym kierunku i City zdobyło gola do szatni. Druga połowa była zupełnie inna. Chcieliśmy wyrównać, ale nie potrafiliśmy stworzyć do tego dogodnych okazji. Oni potrafili i dlatego strzelili trzecią bramkę.

o utracie bramki tuż przed przerwą…

Tak jak powiedziałeś, gdy doprowadziliśmy do wyrównania, prezentowaliśmy się naprawdę dobrze. Stosowaliśmy pressing, odpowiednio wykorzystywaliśmy przestrzeń na boisku. City ma wspaniałych piłkarzy, ich jakość sprawiła, że ponownie wyszli na prowadzenie. To odmieniło przebieg meczu. Chcieliśmy atakować, grać tak, jak oczekiwał trener, ale nam się to nie udało. Tak się dzieje w piłce. Mamy jeszcze 13 kolejek w lidze. Podniesiemy się i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce.

o tym, jak trudne było spotkanie…

To był niezwykle wymagający mecz, Man City to jedna z najlepszych drużyn w kraju. Mają wielu piłkarzy światowej klasy i grają świetny futbol. Byliśmy dobrze przygotowani, momentami graliśmy jak równy z równym. Przejęliśmy na chwilę inicjatywę, zdołaliśmy wyrównać, ale później znowu nam odskoczyli.

o tym, czy piłkarze czuli presję z powodu zwycięstwa United…

Nie. Byliśmy skupieni jedynie na naszym spotkaniu, które było dla nas ważne. Wiemy, że poza nami są inne drużyny rywalizujące o cztery miejsca dające kwalifikację do Ligi Mistrzów, ale mamy jeszcze kilkanaście meczów do końca sezonu. Jesteśmy zżytą grupą, w której każdy walczy za drugiego . Myślę, że wszyscy chcemy się poprawiać i osiągać sukcesy.

o powrocie na właściwy tor tak szybko, jak to możliwe…

United nas wyprzedził, ale dal nas najważniejsze jest to, aby jak najszybciej znowu zacząć robić swoje. Taki jest futbol. Raz się wygrywa, a raz przegrywa. Musimy dalej pracować, chcemy się rozwijać. Zostało jeszcze dużo meczów w Premier League, więc zrobimy wszystko, żeby osiągnąć w tym czasie nasze cele.

Facebook Comments