Aktualności

Bernd Leno: Musimy zacząć wygrywać na wyjazdach

Bernd Leno wie, że musimy poprawić wyniki na obcym terenie.

Niedzielna porażka na Etihad Stadium sprawiła, że bilans meczów wyjazdowych nie wygląda najlepiej. Z 12 spotkań na stadionach rywali Arsenal wygrał tylko 4. Na Emirates dziesięciokrotnie zdobywaliśmy komplet punktów, dwa razy zremisowaliśmy i raz uznaliśmy wyższość rywali.

Leno powiedział dziennikarzom o formie zespołu, niekorzystnym początku meczu i o tym, co czeka drużynę w najbliższym czasie. Oto, co powiedział:

o wyniku…

Spotkanie zaczęło się naprawdę źle – szybko stracona bramka pozbawiła nas komfortu. Pierwszą połowę zamknął gol dla gospodarzy. Graliśmy dobrze, a mimo to przegrywaliśmy 1:2. W drugiej części spotkania zabrakło nam sił i trudno było dotrzymać kroku drużynie rywali, ponieważ to oni mieli piłkę przez większość czasu, a my za nią biegaliśmy. Walczyliśmy do końca, ale dzisiaj to Manchester City wygrał. Zagrali bardzo dobrze.

o trudnościach związanych z wcześnie straconą bramką…

Przegrywanie 0:1 od pierwszej minuty jest bardzo trudne, ale drużyna zareagowała świetnie. Strzeliliśmy bramkę z rzutu rożnego i mecz znowu był otwarty. Bardziej bolesny od pierwszego gola był ten stracony tuż przed przerwą.

o tym, czy trzecia bramka dla Manchesteru została strzelona ręką…

To działo się bardzo szybko. Widziałem Agüero, zobaczyłem, że dotknął pikę ramieniem lub dłonią, nie byłem pewien. Nie wiem, czy chciał to zrobić. Może, gdybyśmy mieli więcej szczęścia, sędzia by to zauważył. Jednak nie zwrócił na to uwagi, a teraz już tego nie zmienimy.

o skupieniu się na nadchodzących spotkaniach…

Tak, oczywiście. Potrzebujemy wygrywać mecze takie jak dzisiejszy, ponieważ chcemy zakończyć sezon w najlepszej czwórce. Uważam, że nadal jesteśmy w niezłej pozycji i dystans do czwartego miejsca nie jest duży. Przed nami jeszcze dużo ważnych spotkań. Wygrywamy wiele meczów u siebie, ale jeśli chcemy zakończyć sezon z awansem do Ligi Mistrzów, musimy zacząć wygrywać na wyjazdach.