Aktualności

Ian Wright skrytykował Unaia Emery’ego za jego decyzję względem Mesuta Özila

Niemiec wyleczył kontuzję i był w stu procentach przygotowany, ale w sobotę nie zasiadł nawet na ławce w meczu przeciwko West Hamowi

Ian Wright twierdzi, że trener Arsenalu chce zrobić z Mesuta kozła ofiarnego. Na konferencji pomeczowej Emery w ten sposób wytłumaczył, dlaczego pomocnika nie było w kadrze meczowej:

„Wybraliśmy najlepszych zawodników na to spotkanie. Wygrywaliśmy z nim i przegrywaliśmy z nim. Nie ma piłkarza, który robi na tyle dużą różnicę, aby zdecydować o zwycięstwie.”

Przez 90 minut Kanonierzy oddali tylko dwa strzały na bramkę Łukasza Fabiańskiego. W sobotę o 18.30 Chelsea podejmowała na Stamford Bridge Newcastle. The Blues pokonali Sroki 2:1 i odskoczyli Arsenalowi na sześć punktów w tabeli.

„To bardzo martwi. Wiem, że Unai Emery miał problem z gwiazdami w szatni w PSG. Sytuacja Mesuta wygląda podobnie. Moim zdaniem Özil to piłkarz, który powinien dostać od Hiszpana szansę, bez znaczenia, czy jest w formie, czy nie. Nie rozumiem pozostawiania tak dobrego zawodnika poza osiemnastką meczową. Przez ponad godzinę gry nie stworzyliśmy sobie żadnej okazji do strzelenia bramki,” – powiedział Wright o wczorajszym spotkaniu na London Stadium.

Anglik uważa Özila za kluczową postać, wokół której powinno budować się wyjściową jedenastkę.

„Arsenal nie może pozwolić sobie na zostawianie najlepiej opłacanego piłkarza poza składem. Potrzebujemy go, bo bez niego może być trudno o powrót do Ligi Mistrzów,” – zakończył legendarny napastnik.

W nadchodzącą sobotę Kanonierów czeka trudna przeprawa. O 18.30 zmierzą się na Emirates z Chelsea Maurizio Sarriego. Będą to już trzecie derby Londynu w tym roku.

Facebook Comments