Aktualności

Paul Merson: Pozwolenie na odejście Ramseya, to piłkarska zbrodnia!

Były zawodnik Kanonierów, szeroko komentujący sprawy związane ze swoim byłym klubem, często w niezbyt rozważny sposób, tym razem postanowił odnieść się do opuszczenia klubu przez Aarona Ramseya.

Paul Merson, ekspert Sky Sport i  legenda Arsenalu, postanowił skrytykować zarząd klubu z północnego Londynu za ich decyzje powiązane z przyszłością Aarona Ramseya, nazywając je “zbrodnią”

“Pozwolenie na odejście Aarona, to przykład złego zarządzania klubem.”

“W mojej opinii, zezwolenie na wygaśnięcie kontraktu Aarona, w dzisiejszych czasach, kiedy zawodnicy są warci wielkie pieniądze i przechodzą do klubów za jeszcze większe, jest zbrodnią”

“Pozwolenie mu na odejście, odejście za darmo, komuś w tak dobrej formie, jak jego, jest piłkarską zbrodnią”

Kontrakt Walijczyka wygasa wraz z końcem sezonu, a wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują, że następnym przystankiem w jego karierze będzie Juventus.

Aaron negocjował z klubem około połtora roku, jednak ostatecznie, Arsenal zdecydował się na wycofanie z propozycji kontraktu dla byłego zawodnika Cardiff City.

Merson uważa także, że klub “wbił sobie nóż w plecy” dając nowy kontrakt Mesutowi Özilowi, kontrakt, na mocy którego Niemiec inkasuje 350 tysięcy funtów tygodniowo.

Zasugerował także, że sprowadzenie godnego zastepstwa dla Walijczyka w rozsądnej cenie, może być bardzo trudne dla włodarzy klubu z czerwonej części Londynu.

Teraz muszą go zastąpić, a to pochłonie prawdpodobnie wiele pieniędzy, ponieważ dając taki kontrakt Mesutowi, spowodowali że zawodnicy, którzy będą przychodzić do Arsenalu, będą chcieli wyższych pensji”

“Kiedy zaoferują za kogoś pięćdziesiąt-sześćdziesiąt milionów, pierwszą rzeczą, której zażąda ten zawodnik, będzie tygodniówka na poziomie tej, którą otrzymuje Özil”

“Kiedy klub odpowie mu, że nie ma takiej możliwości, zawodnik po prostu nie zdecyduje się na przejście na Emirates. Podobna sytuacja miała miejsce właśnie z Ramseyem – chciał on zarabiać na poziomie Özila”

Oto, co powiedział zapytany o to, kiedy – według niego – Arsenal włączy się do wyścigu mistrzowskiego:
“Jak myślisz? Według mnie będzie to około dwudziestu lat”

“Są daleko w tyle, w mojej opinii potrzebują jeszcze siedmiu klasowych zawodników, żeby móc rywalizować o mistrzostwo Anglii” – zakończył 21-krotny reprezentant Anglii.

Facebook Comments