Aktualności Spekulacje transferowe

Kto dołączy do Arsenalu? Wtorkowe wieści transferowe!

Od samego początku okienka transferowego, z drużyną prowadzoną przez Unaia Emery’ego łączy się wielu zawodników, o różnych specyfikacjach – od środkowych obrońców, przez środkowych i ofensywnych pomocników, na koncząc na skrzydłowych. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego – nie jest tajemnicą, że te pozycje są newralgiczne w drużynie z północnego Londynu, i wymagają wzmocnienia.

Według London Evening Standard, postępują negocjację między Barceloną i Arsenalem, dotyczące zakontraktowania przez tych drugich Denisa Suáreza. Sam Unai Emery miał nalegać, aby postarano się o środki na sprowadzenie 24-letniego Hiszpana.

Gazeta pisze jednak także o sporej rezerwie, z jaką do zimowych wzmocnień podchodzi dyrektor sportowy Arsenalu, Raul Sanllehi, co czyni ten ruch mniej prawdopodobnym.
W podobnym tonie wypowiada się Mirror, który twierdzi, że Barcelona chciałaby zatrzymać Hiszpana w klubie, nawet pomimo wysoce prawdopodobnej jego utraty w letnim okienku transferowym.

Przyjście do klubu Suareza, miałoby oznaczać pożegnanie się z zespołem Henrikha Mkhitaryana – a tak przynajmniej twierdzi The S*n.

Corriere dello Sport pisze o wielce prawdopodobnym wycofaniu się przez Arsenal z wyścigu po tureckiego skrzydłowego Romy, Cengiza Ündera.Włoski klub żąda rzekomo za swojego zawodnika minimum 45 milionów, co skutecznie odstrasza kupców, nie tylko Arsenal, ale także Chelsea oraz Bayern.

Pozostając we Włoszech, tamtejsze Sky Italia donosi o zapytaniach Arsenalu o skrzydłowego Dalian Yifang, byłego skrzydłowego Atletico Madryt – Yannicka Carrasco. Belg jest podobno zainteresowany powrotem do Europy, oraz dołączeniem do drużyny z Emirates. Zainteresowanie nim przejawiają także Manchester United oraz Milan.

Według doniesień, Arsenal stoczy z Manchesterem United walkę o podpis brazylijskiego golkipera Cruzeiro, 18-letniego Gabriela Brazão.

Według Mirrora oraz Don Balon, Arsenal złożył ofertę(która według tych drugich, została już nawet zaakceptowana!) za Jamesa Rodrígueza, opiewającą na 60 milionów funtów. Traktowalibyśmy jednak te doniesienia, z pewną rezerwą.

Facebook Comments