Aktualności

Čech: Zakończenie sezonu w czwórce jest dla nas ważniejsze niż trofea

Doświadczony golkiper Arsenalu przyznał po spotkaniu z wygranym spotkaniu z Blackpool (3-0) w ramach F.A Cup o to, na co liczą Kanonierzy w bieżącym sezonie. Jak przyznał bramkarz Arsenalu, wszyscy w klubie chcą, aby debiutancki sezon Unaia Emery’ego w Arsenalu był jak najlepszy, i możliwie obfity w trofea, jednak priorytetem jest zakwalifikowanie się do rozgrywek Champions League. 

Čech przyznaje, że zakończenie sezonu w czołowej czwórce Premier League jest priorytetem dla Arsenalu na ten sezon, jednak – jak sam twierdzi – powrót do Champions League nie wyklucza zdobycia innych trofeów przez Arsenal.

Czeski golkiper wspomniał także o swojej koncentracji na kolekcjonowaniu kolejnych trofeów, do czego przyzwyczaił podczas swojej długiej, bogatej kariery. Ma także nadzieję, że będzie mógł w niedalekiej przyszłości dopisać sobie kolejne zwycięstwa do listy, zwłaszcza w okolicznościach, gdzie bieżący sezon może być ostatnim w jego karierze.

“Naszym priorytetem jest zakończenie sezonu w najlepszej czwórce, co pozwoli nam na powrót do Champions League i na kontynuowanie naszego postępu, ewolucji jako klub, jako zespół.”

“Mamy nowego trenera, i przed sezonem ustaliliśmy swoje cele, więc jeśli uda nam się przy okazji zdobyć trofeum, będzie to dobre osiągnięcie”

“Wychodzimy na boisko w każdym kolejnym spotkaniu, żeby wygrać, tym razem miało to miejsce w F.A Cup, gdzie naszą “tradycją” jest dobra gra, i jeśli nadarzy nam się sposobność, aby wygrać te rozgrywki, zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby stało się to faktem”

“Dokładnie tak samo jest z Ligą Europy.” – kontynuował były zawodnik Chelsea.

“To są nasze dwa cele, jednak to Premier League pozostaje największym z nich.”

Čech odniósł się także do Owena Oystona, kibica Blackpool, który siadając na dachu autokaru, którym Kanonierzy mieli przemieścić się z hotelu na Bloomfield, chciał opóźnić spotkanie. Ostatecznie nic takiego nie miało miejsca, a Kanonierzy zmienili po prostu autobus.

“Zaczęliśmy z kimś siedzącym na dachu naszego autokaru!”

“Musieliśmy zmienić autokar. To była na szczęście jedna z tych rzeczy, o których wiedzieliśmy, że mogą nam się przydarzyć.”

“Potrzebowaliśmy jedynie koncentracji na spotkaniu, na naszym występie, gdzie również, w każdej chwili coś może pójść nie tak”

“Skupiliśmy się na wykonaniu zadania. Zagraliśmy bardzo dobrze.” – zakończył Petr, który zachowując czyste konto z Blacpool, zachował swoje pięćdziesiąte czyste konto w barwach Arsenalu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments