Wywiady

Joe Willock: To wspaniałe uczucie… Oglądałem FA Cup, gdy byłem dzieckiem

Joe Willock nie zapomni szybko wczorajszego meczu. Dziewiętnastolatek został pierwszym nastolatkiem od 2010 roku, który zdobył bramkę w FA Cup. Anglik ustrzelił dublet i pomógł w zwycięstwie nad Blackpool.

Oto, co Willock powiedział po meczu:

o przekonującym zwycięstwie i specjalnym dniu…

To był dla mnie szczególny dzień. Cieszę się, że wygraliśmy i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Dwie bramki również bardzo mnie uszczęśliwiły. To był dobry mecz.

o kluczu do zwycięstwa…

Musieliśmy pokazać, że umiemy grać w zwarciu, nie okazywać słabości w fizycznej grze i walczyć o górne piłki. Potwierdziliśmy, że możemy grać z takim przeciwnikiem. Poradziliśmy sobie z Blackpool w każdym aspekcie. Wynik mówi o naszej jakości.

o tym, jak czuł się po strzeleniu dwóch bramek…

To wspaniałe uczucie i spełnienie marzenia. Oglądałem FA Cup, gdy byłem dzieckiem. Moje dwie bramki pomogły awansować drużynie do kolejnej rundy. Coś niesamowitego.

o tym, czy pomyślał przez chwilę, że zabierze ze sobą piłkę meczową…

Tak, ale taki jest futbol. Musisz zapomnieć szybko o tym, co się wydarzyło i szukać kolejnej okazji. Żałuję, że mój trzeci gol padł ze spalonego, ale mimo to bardzo cieszy mnie sukces zespołu.

o swoich szansach w pierwszej drużynie…

Po prostu pracuję ciężko na treningach, codziennie słucham trenera, który mi we wszystkim doradza. Zawsze, gdy gram, daję z siebie wszystko. To mój główny cel.

Facebook Comments