Bez kategorii

Blackpool – Arsenal: Pomeczowa konferencja Unaia Emery’ego

Unai Emery był w dobry humorze po meczu, ponieważ Arsenal wygrał 3:0 z Blackpool i awansował do czwartej rundy FA Cup.

Trener spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na ich pytania na temat rozgrywek, występie Joe’a Willocka, urazie Laurenta Koscielnego, Aaronie Ramseyu i plotkach transferowych.

To Unai Emery powiedział:

o zakłóceniu przygotowań…

Dobry wieczór. Wiemy, że klub ma problemy ze swoimi kibicami, ale dla nas nic się nie zmieniło. Szanujemy klub, kibiców i całą drużynę. Z szacunkiem podeszliśmy również do meczu. Przygotowaliśmy się do niego, jak do każdego innego spotkania. Wydaje mi się, że dzięki temu oglądaliśmy dobry mecz.

o meczu i stylu gry gospodarzy…

Jestem zadowolony z występu moich zawodników. Każdy z nich był bardzo zaangażowany i skoncentrowany przez 90 minut. Krok po kroku dominowaliśmy gospodarzy, chcieliśmy narzucić im nasz styl gry, pokazać swoją jakość. Na początku ważne było przystosowanie się do tego, w jaki sposób gra Blackpool – długie podania, walka w powietrzu, zbieranie drugich piłek. Myślę, że nam się to udało i jestem dumny z drużyny.

o rozwoju Joe’a Willocka…

Potrzebujemy zaangażowania każdego piłkarza. Wszyscy zawodnicy mogą pomóc drużynie. Mecze pucharowe to dobra okazja dla młodych zawodników. Wczoraj wymieszaliśmy doświadczonych zawodników z młodymi, jak na przykład Willock, Eddie Nketiah czy Ainsley. Możemy wtedy zobaczyć ich rozwój. Najważniejsze, że pracują z zaangażowaniem. Jestem bardzo zadowolony z występu Joe’a i Eddiego.  Eddie miał trzy dobre okazje do strzelenia bramki. Co prawda nie wykorzystał ich, ale mnie cieszy to, że do nich doszedł.

o Laurencie Koscielnym…

Tak, to problem z plecami. Mam nadzieję, że nie jest to poważna kontuzja. Ma tydzień na regenerację i powrót do treningów. Liczę, że będzie gotowy na mecz z West Hamem. Przed wczorajszym spotkaniem czuł ból w plecach, więc zdecydowaliśmy, że lepiej będzie jeśli Laurent nie zagra. W tym momencie mamy spory problem z obsadzeniem pozycji stopera. Z tego powodu muszą tam grać zawodnicy, których nominalne pozycje są inne. Wczoraj był to Lichtsteiner. Stephan poradził sobie bardzo dobrze, był skoncentrowany, zaangażowany i umiejętnie współpracował z Sokratisem.

o tym, czy Denis Suarez jest bliski dołączenia do Arsenalu

Nie wiem.

o tym, czy Suarez jest zawodnikiem, którego chciałby mieć…

Myślę, że klub pracuje nad ściągnięciem kilku zawodników, którzy mogą nam pomóc w następnych miesiącach. Po kontuzji wrócił Mawropanos, więc ściągnięcie obrońcy może okazać się trudne. Jeśli będzie okazja podpisać klasowego piłkarza, oczywiście to zrobimy. Przydałby się również skrzydłowy. Jednak będziemy kupować tylko jakościowych piłkarzy.

o tym, czy Suarez jest skrzydłowym, czy środkowym pomocnikiem…

Gdy trenowałem Sevillę, grał na lewym bądź prawym skrzydle.

o sytuacji Aarona Ramseya…

Mnie najbardziej cieszy zaangażowanie Aarona. Najważniejsze jest to, że grał dobrze i pomógł drużynie. Jestem dumny ze wszystkich piłkarzy, z tego, jak zagrali i jak współpracowali.

Facebook Comments