Konferencje prasowe

“Będziemy naciskać, aby dać naszym fanom powód do zadowolenia”

Po stracie punktów w zeszłym w zeszłym tygodniu Arsenal z pewnością będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę w spotkaniu z Burnley.

Środowy mecz ćwierćfinałowy w Carabao Cup był dopiero czwartą porażką w tym sezonie. Unai Emery chce zmotywować swoją drużynę, by zareagowała wielkim występem na Emirates Stadium.

Oto, co miał do powiedzenia na temat najbliższego spotkania:

O tym, jak ważne jest, by teraz zagrać dobre spotkanie…
Każdy mecz jest bardzo ważny, szczególnie gdy inne zespoły wygrywają. Po naszej porażce w Southampton, potrzebujemy trzech punktów. Ale jestem zadowolony z graczy. Sądzę, że na The Emirates pokazujemy swoją siłę, na przykład w ostatnim meczu z Tottenhamem w środę, duch jest bardzo dobry. Zawodnicy pchnęli na przód, stworzyli szanse, a teraz kontynuujemy pracę nad naszą efektywnością, aby zdobyć punkty. Ufam moim graczom, ufam naszym strzelcom, a jutro potrzebujemy każdego wsparcia. Będziemy również naciskać, aby dać naszym kibicom powód do dumy, grając dobrze, a także inkasując 3 punkty po zwycięstwie. Będziemy grać z wielkim szacunkiem dla Burnley, ponieważ są bardzo dobrym zespołem z bardzo dobrymi graczami. Grali bardzo dobrze zorganizowani, także defensywnie. Są bardzo silni i mają osobowość do gry długimi piłkami, wykonują sporo przerzutów i mają zawodników, którzy potrafią wykończyć akcję. Jutro czeka nas wielki mecz.

Którzy lekko kontuzjowani zawodnicy będą mogli zagrać z Burnley…
Znamy dziś najnowsze wiadomości i na przykład Mkhitaryan wypada z gry. Koscielny jest w porządku, ale w tym tygodniu rozegrał już dwa mecze. Musimy też być spokojni, poświęcić czas na wiele meczów, zanim zacznie grać. Sead Kolašinac, myślę, że na jutro jest w porządku. Gracze kontynuują regenerację z Seadem. Nie pamiętam teraz. Mkhitaryan wypada, Mustafi również.

Koscielny popełnia te same błędy…
Ale ufam mu i mamy rozwiązania dla osób, które mogą grać na tej pozycji. Na przykład, czytałem kilka słów krytyki na temat naszych pomocników, takich jak Xhaka, który zagrał ostatnio z tyłu, ale jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ ma bardzo dużą mentalność. Pomógł nam, czasami grał na lewej obronie i myślę, że spisał dobrze. To dla mnie powód, dla którego ufam innemu graczowi i jutro będziemy grać z pierwszymi 11 i innymi graczami. Myślę, że jesteśmy w dobrej sytuacji, aby grać przeciwko Burnley. Z szacunkiem, ale z wiarą w naszą pracę, w nasze możliwości grania przez innych graczy, jak środkowy obrońca lub pomocnik. Przede wszystkim myślę, że mentalność to bardzo ważna cecha, która może nam pomóc. Mamy zawodników, którzy są w stanie zagrać na kilku pozycjach, jak Xhaka i Lichtsteiner w zeszłym tygodniu w Southampton.

Facebook Comments