Aktualności

Emery: Absencja Ozila była decyzją taktyczną

Podczas konferencji prasowej, po porażce 0-2 przeciwko Tottenhamowi w ramach ćwierćfinału Carabao Cup, Unai Emery wypowiedział się o braku Mesuta Ozila w kadrze podczas tego spotkania.

NIemiecki zawodnik oglądał z trybun, jak jego koledzy za sprawą Hueng-min Sona i Delle Allego, przegrali derby na własnym stadionie.

Emery zapytany o nieobecność Ozila w składzie odpowiedział: “To była decyzja taktyczna”

“Zawodnicy na których zdecydowałem się postawić, byli najlepszym wyborem na ten mecz. Mamy 24-25 zawodników, a decyzja o tym czy ktoś zagra czy nie, należy do mnie. Ta dzisiejsza była spowodowana taktyką, jaką przyjęliśmy na ten mecz.” – powiedział hiszpański szkoleniowiec

Trener zapytany później, o to czy będzie otwarty na propozycje transferowe za niemieckiego pomocnika w styczniowym oknie transferowym, odpowiedział: “Skupiam się teraz na analizie dzisiejszego meczu, oraz na sobotniej potyczce z Burnley”

“Jutro odbędzie się trening całej drużyny. Myślę już o sobotnim meczu, nie zajmuję się teraz innymi sprawami”

“Wszyscy zawodnicy są ważni i kiedy decyduję że ktoś nie zagra, jest to spowodowane taktyką” – dodał trener

Arsenal przegrywając z Tottenhamem, notuje drugą porażkę z rzędu. Ostatni raz, taką serię piłkarze Unaia Emerego, mieli w sierpniu kiedy przegrali mecze dwóch pierwszych kolejek Premier League – kolejno z Manchesterem City i Chelsea.

 

Autor: Mateusz Muszyński

Facebook Comments