Aktualności

Emery: Wystawię silny skład na Tottenham

Hiszpański szkoleniowiec Arsenalu zapowiedział przed wieczornymi derbami w ćwierćfinale Carabao Cup, że nie zamierza dziś stawiać na młodzież.

Mimo tego, że Emery dał się poznać jako trener, który wierzy w młodych, a przynajmniej w rozgrywkach Pucharu Ligi i Ligi Europy, to mecz z Tottenhamem jest dla niego czymś więcej, niż po prostu pucharowym starciem:

“Zagramy lepszymi piłkarzami. Nie możesz ciągle korzystać z młodzieży, nie w takich derbach. Nasz przeciwnik jest bardzo silny i musimy zagrać na najwyższym poziomie. Oczywiście dam szansę tym, którzy mogą pomóc nam wygrać, ale oczekuję wysokiej jakości.”

Emery zabrał głos zaraz po tym, jak fan Tottenhamu, który rzucił skórkę banana w kierunku Pierre’a-Emericka Aubameyanga podczas ostatniego spotkania obu drużyn, został ukarany grzywną w wysokości 500 funtów i czteroletnim zakazem stadionowym. Trener Arsenalu krótko skwitował całe zdarzenie:

“To brak szacunku. Sądzę, że kara jest adekwatna. Musimy szanować rywala i grać z odpowiednią motywacją. Emocje nie są niczym złym, piłka nożna to emocje, ale nie można zapominać o szacunku i pasji.”

Początek spotkania pomiędzy Arsenalem a Tottenhamem w ćwierćfinale Carabao Cup o 20:45.

Facebook Comments