Aktualności Wywiady

David Seaman: Emery musi pokazać się z dobrej strony podczas okna transferowego

Kanonierzy byli niepoknani przez 22 mecze, ale według byłego bramkarza, Unai Emery ma jeszcze wiele do udowodnienia

Pięciu nowych zawodników dołączyło do Arsenalu latem, ale Seaman twierdzi, że hiszpański trener musi mieć za sobą jeszcze kilka udanych transferów, aby zbudować własną drużynę.

„Emery sprawił, że jego piłkarze mają dużą pewność siebie, to bardzo ważne, zwłaszcza, gdy w składzie jest wielu młodych zawodników. Jednak, żeby można było mówić o jego drużynie, potrzeba jeszcze kilku transferów. To jest w dalszym ciągu w większości zespół Arsène’a Wengera,” – powiedział legendarny bramkarz Arsenalu.

Seaman pochwalił Unaia za styl gry i zwycięstwo w derbach północnego Londynu, które mogą pomóc w walce o miejsce w TOP 4.

„Powrót do najlepszej czwórki będzie trudny, ale nie niemożliwy. Emery wykonuje bardzo dobrą pracę, a walka o trzecie miejsce toczyć się będzie między Arsenalem, Chelsea, Manchesterm United, a Tottenhamem. Mistrzostwo to pojedynek między City a Liverpoolem. Zwycięstwo przeciwko Spurs było wspaniałe. Zwłaszcza z powodu tego, że przegrywaliśmy 1:2 i mimo to udało się strzelić trzy bramki w drugiej połowie. Nie wiedziałem czy ta drużyna ma wystarczająco dużo charakteru, więc byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Niespodzianką był też fakt, że na Old Trafford jechaliśmy jako faworyt. To pokazuje jak bardzo Arsenal się rozwinął,” – dodał były reprezentant Anglii.

„Zawsze dobrze radziliśmy sobie w ofensywie. Problem był w obronie, która również teraz potrzebuje wzmocnienia. Przeciwnicy dostają od Kanonierów za dużo okazji strzeleckich w trakcie meczu. Bernd Leno, czy wcześniej Petr Čech, musieli interweniować cztery, pięć razy przez 90 minut. To zdecydowanie za dużo. Z tyłu potrzeba nam więcej spokoju, doświadczenia, bo pewności siebie w drużynie na pewno nie brakuje,” – zakończył David Seaman.

Okienko transferowe zaczyna się za dwa tygodnie, a w kontekście Arsenalu pojawia się kilka znanych nazwisk, między innymi Kostasa Manolasa, czy odkrycia tego sezonu Ligue 1, napastnika Lille OSC – Nicolasa Pépégo, który miałby zastąpić kontuzjowanego Welbecka i rozwiązać problem braku dobrej jakości skrzydłowego.

Facebook Comments