Aktualności

Koscielny: Kontuzja uczyniła mnie lepszym człowiekiem

Laurent Koscielny powrócił –  mówi, że jest “lepszym człowiekiem” dzięki swojej kontuzji.

Kapitan Arsenalu zerwał ścięgno Achillesa podczas półfinałowego meczu Ligi Europejskiej przeciwko Atletico Madryt w kwietniu. Został przez to wykluczony z triumfującej w Mistrzostwach Świata reprezentacji Francji.

Laurent zakończył ośmiomiesięczny czas oczekiwania na mecz pierwszej drużyny, kiedy w zeszłą sobotę usiadł na ławce w spotkaniu Huddersfield. Tym samym kończąc długą, żmudną podróż, która przyniosła to, co najlepsze 33-latkowi.

To sprawia, że ​​jesteś lepszą osobą, lepszym człowiekiem, powiedział Arsenal.com

Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy mieli podobne urazy do mojego lub w kolanach. Minęło już sześć miesięcy i powiedzieli mi, że kiedy bardzo tęsknisz za piłką nożną i wrócisz do gry, to jesteś głodny gry. Chcesz jeść wszystko i rosnąć tylko na boisku, po prostu cieszyć się i być szczęśliwym.

To są prawdziwe rzeczy, które siedzą we mnie. Jestem głodny, aby znowu grać w piłkę i grać z kolegami z drużyny, więc nie sądzę, żeby ludzie mówili “doznałeś kontuzji i będziesz mniej silniejszy niż wcześniej”. Myślę, że jesteś silniejszy umysłowo niż ludzie, którzy nie doznali obrażeń, tak jak ty.

Wiele osób mówiło: “OK, pojechał do Saint-Raphael na południu Francji, było słonecznie i cieszył się wakacjami”, ale dla mnie to nie były wakacje. Co tydzień trenowałem po dwie sesje i zrobiłem to wystarczająco szybko, aby móc spędzać czas z rodziną w weekend. Ale przez dwa i pół miesiąca od 10 czerwca do 20 sierpnia trenowałem pięć dni w tygodniu.

Laurent miał wsparcie rodziny i przyjaciół, ale nieuchronnie długi proces rehabilitacji wiąże się z samotnością, ponieważ każdy mały krok do powrotu do zdrowia jest bardzo ważny.

Kiedy jesteś sprawny, masz wielu przyjaciół i wielu ludzi, którzy kochają cię i wszystko, a kiedy jesteś ranny, dużo osób o Tobie zapomina – powiedział Laurent. Ale to miło, ponieważ ja nie zapominam i zdaję sobie sprawę z tego, którzy ludzie są ze mną i mnie kochają.

Tęsknisz za wszystkim – dodał. Tęsknisz za atmosferą, którą możesz dzielić ze swoimi kolegami z drużyny, tęsknisz za boiskiem, tęsknisz za wszystkimi rozmowami z kolegami z drużyny podczas leczenia lub sesji w siłowni.

Dla piłkarza i sportowców kolektywnych ważne jest, aby wrócić do kontaktów z kolegami z drużyny, ponieważ również z nimi mieszkasz. Jeśli chcesz być lepszy i szczęśliwy, to z nimi możesz być.

Facebook Comments