Konferencje prasowe

Konferencja prasowa Unaia Emery’ego przed nadchodzącym spotkaniem z Southampton

Dzisiaj Unai Emery był w dobrym nastroju podczas rozmowy z mediami przed niedzielnym starciem w Premier League przeciwko Southampton.

trener Arsenalu wypowiedział się m.in. na temat 22 spotkań bez porażki, powrotu Laurenta Koscielnego i adaptacji Lucasa Torreiry do Premier League.

Oto, co powiedział:

Czy zaskoczyło go to, jak szybko zespół przystosował się do jego pomysłów…

Myślę, że potrzebujemy więcej. Nasz początek jest dobry, ale w tej chwili jesteśmy na piątym miejscu, a nasz umysł koncentruje się na pierwszych czterech pozycjach. Myślę, że podążamy właściwą drogą i cały czas się poprawiamy, ale w rzeczywistości potrzebujemy więcej.

Czy myślał, że praca będzie trudniejsza…

Myślę, że nasze pomysły i praca z zawodnikami to przede wszystkim wspólna nauka. Każdy z nas może dać innemu coś od siebie, nowe pomysły, koncepcje. Myślę, że gracze są otwarci na wysłuchanie nas podczas naszej taktycznej pracy z analizami wideo. Musimy szybko wykonać tę pracę, ale potrzebujemy również cierpliwości. Myślę, że obecnie robimy to z dobrymi rezultatami, ale – jak już powiedziałem – potrzebujemy więcej. Poprawiamy się krok po kroku i widzę, że zawodnicy również wykazują się bardzo, bardzo dobrym zaangażowaniem i zachowaniem każdego dnia.

Na temat serii 22 meczów bez porażki…

Nie ma tajemnicy. Jedyną rzeczą jest następny mecz. Wykorzystaliśmy ostatnie mecze, aby pomóc nam ulepszyć naszą analizę. Możemy ulepszać rzeczy indywidualnie i zbiorowo, a także taktycznie. Nie ma w tym nic specjalnego. Myślimy tylko o następnym pojedynku i przygotowujemy się z naszą uwagą, wyraźnie mówiąc, że możemy się rozwijać i możemy się poprawić w kolejnych meczach. Nie chcemy myśleć o przeszłości, najważniejszą rzeczą jest teraźniejszość i najbliższa przyszłość.

Na temat niedzielnego starcia z Southampton…

Myślę, że to bardzo duży mecz, jak każdy mecz w Premier League. Southampton ma kilku bardzo dobrych zawodników i nowego trenera, który ma dobre doświadczenia i występy w Niemczech. Myślę, że w niedzielę będą chcieli nas mocno naciskać. Musimy bardzo dobrze przygotować się do meczu, ponieważ chcemy być konsekwentni. Każde wyzwanie polega na kontynuowaniu tego, a niedziela będzie dużym wyzwaniem i wielkim meczem. Oczekujemy zatem dalszego doskonalenia, wiedząc, że jest to trudne.

Czy gra w Southampton będzie podobna do gry z Huddersfield…

Każdy mecz jest inny, ponieważ pomysł jest inny, zawodnicy są inni, mają nowego trenera… Myślę, że mecz u siebie, a na wyjeździe to dwie różnie rzeczy. Każdy mecz daje nam walkę w zakresie pracy i kontynuacji na naszej drodze. W niedzielę przeciwko Southampton chodzi o przygotowanie do innego meczu. Musimy stworzyć silniejszą tożsamość, a nasza osobowość jest coraz lepsza w każdej grze. Gramy w gry po swojemu.

Na temat powrotów Mesuta Özila i Laurenta Koscielnego…

Bardzo ważne jest, abyśmy odzyskali Laurenta Koscielnego, ponieważ on jest naszym kapitanem, ma doświadczenie. Jest dla nas jednym z najważniejszych graczy w zespole. Jego powrót jest dla nas ważny, ponieważ trenował z nami przez ostatni miesiąc. Bardzo ważne jest dla nas, aby mógł z nami grać i cieszę się, że wraca.

O tym, czy Mesut Özil zagra w niedzielę…

Zobaczymy jutro.

O tym, jak ważna jest rotacja w okresie świątecznym…

Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, że każdy gracz może dać nam coś od siebie. Chcemy, aby wszyscy pokazywali tę jakość w każdym meczu. Teraz mamy to doświadczenie, ponieważ mamy wiele meczów w Premier League, Lidze Europy i Pucharze Carabao. Każdy gracz ma nawyk i możliwość gry w wielu spotkaniach w ciągu jednego tygodnia. Następny okres będzie taki sam. Zastanowimy się tylko nad jednym meczem, a kiedy to się skończy, możemy myśleć o innym. Musimy wziąć pod uwagę każdego gracza za każdy mecz.

O tym, czy był pod wrażeniem przystosowania się Lucasa Torreiry do PL…

Myślę, że on ma tę jakość, ale również nasza pomoc. Jest bardzo skromny i ta pokora jest dobra na każdy dzień, pomaga mu osiągnąć zarówno indywidualne cele, jak i nasze zespołowe. Jego występy były dobre i, jak każdy zawodnik, każdego dnia pracuje z wielkim zaangażowaniem.

Co dalej…?

Naszym dzisiejszym pomysłem jest odzyskanie sił po wczorajszym meczu i mamy nadzieję, że będziemy gotowi na niedzielę. Jutrzejszy trening jest dla nas bardzo ważny, ponieważ wiemy, jak możemy grać przeciwko Southampton i przygotowujemy się do tego meczu.

O styczniowym okienku transferowym…

Nasza grupa pracuje nad różnymi możliwościami.

Facebook Comments