Aktualności

Kolašinac: Z Emerym jesteśmy silniejsi

Według bośniackiego defensora forma Arsenalu, który nie przegrał od dwudziestu jeden spotkań, to w dużej mierze zasługa Unaia Emery’ego.

Kolašinac docenia wpływ menadżera na dyspozycję drużyny: “Kiedy nie zanotowałeś porażki przez tak długi czas, siłą rzeczy rośnie twoja pewność siebie”.

“W ostatnim sezonie nawet nie zbliżyliśmy się do takiej serii. Teraz wiara jest tak duża, że czasem rzeczy same układają się po naszej myśli. Zdaje mi się, że obecnie po prostu jesteśmy silniejsi.”

“Trener zawsze solidnie przygotowuje nas do meczu. Oglądamy nagrania, a on i jego sztab dokładnie je analizują pod kątem pozycji każdego zawodnika. To pomaga w rozwoju i pozwala wyeliminować błędy. Czasem źle się ustawisz, a mogłeś nawet o tym nie wiedzieć. Potem, gdy sobie to uświadomisz, w drugim spotkaniu będziesz o tym pamiętać. Z meczu na mecz stajesz się coraz lepszy, a to klucz do sukcesu.”

Boczny obrońca dodał też, że nie było mu łatwo po kontuzji kolana, która wyeliminowała go z początkowego etapu sezonu: “Nigdy nie jest przyjemnie, gdy dobrze przepracowujesz okres przedsezonowy, a potem nagle wypadasz z gry. Dostaliśmy dwa ciosy, ale reakcja drużyny była fantastyczna. Od tamtej pory nie przegraliśmy i jesteśmy coraz silniejsi, lepiej rozgrywamy, poprawiliśmy się technicznie i taktycznie. Mam nadzieję, że ta seria potrwa jak najdłużej” – zakończył Bośniak.

Facebook Comments